یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مراقب آتش تفرقه باشیم / استاندار مدیریت کنند، مردم صبوری

لازم است استاندار که خود اشراف بیشتری بر مناطق آبپخش، سعدآباد و شبانکاره دارد، با تدبیری ویژه و البته اورژانسی به این مقوله حساس ورود و آنچه به سود و صلاح مردم است را انجام دهد.

آخرین اخبار
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، چند روزی است که عده ای در تلگرام گروهی تشکل داده و خواهان اجرای طرح کمربندی آبپخش شده اند. این گروه که گفته می شود اعضای آن از بخش های سعدآباد و شبانکاره هستند می کوشند تا مسوولان استان و وزارت راه و شهرسازی را قانع به از سرگیری پروژه ای نمایند که چندی پیش وزیر راه و شهرسازی دستور توقف آن را داده بود.

تصمیمی که البته با انتقاد شدید امام جمعه سعدآباد از آخوندی نیز همراه شد، به نحوی که حجت الاسلام کشاورز بارگاهی سوغات آقای وزیر را بی تدبیری و ناامیدی توصیف کرد.

آبپخشی ها که ظاهراً توانسته اند از طریق گفتگو با وزیر راه و شهرسازی وی را متقاعد به توقف پروژه کمربندی نموده و امیدوار به عبور مسیر از درون آبپخش شده اند، می گویند عبور کمربندی از خارج از آبپخش با توجه به وجود نخیلات فراوان و باتلاقی بودن زمین در آن نواحی اکوسیستم منطقه را به شدت به هم می زند. آنها حتی می گویند سازمان محیط زیست نیز تا کنون چنین مجوزی را صادر نکرده است.

امام جمعه شبانکاره نیز این هفته خواستار اعتماد مردم به استاندار و نماینده دشتستان که فرزند آن بخش هستند شده و از مردم خواسته است تا از تنش و تفرقه در این رابطه جلوگیری نمایند.

امام جمعه آبپخش نیز در سخنانی از وعده مساعد وزیر راه و شهرسازی ابراز رضایت و امیدواری کرده و گفته است این طرح باید به صورت کارشناسی و تخصصی انجام شود تا شاهد از بین رفتن چندین هزار نخل نباشیم.

هرچند ظاهراً آخوندی با شنیدن گلایه های آبپخشی ها آن را منطقی دانسته و دستور توقف پروژه را صادر کرده است، ولی پذیرش این تصمیم برای دست اندرکاران کمپین یاد شده دشوار می نماید، و آنها می کوشند تا با طرح این موضوع در فضای مجازی افراد بیشتری را به مخالفت با توقف پروژه کمربندی دعوت کنند.

فارغ از اینکه حق با چه کسی هست و با چه کسی نیست، این اختلافات اما به نظر برای امر مهم وحدت در استان و منطقه سودمند نیامده و سبب برخی تشنج ها خواهد شد.

لازم است استاندار بوشهر که خود اشراف بیشتری بر مناطق آبپخش، سعدآباد و شبانکاره دارد، با تدبیری ویژه و البته اورژانسی به این مقوله حساس ورود و آنچه به سود و صلاح مردم است را انجام دهد.

 

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !