جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حشد الشعبی ۲۰ تیپ نظامی دارد/ عبور ۲۰ هزار نیرو و تجهیزات از روی یک پل در یک شب

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: اگر تدابیر رهبر معظم انقلاب‌ و مشاوران نظامی ایران و مقاومت دولت‌ها و ملت‌های سوریه و عراق نبود دمشق و بغداد احتمالا سقوط می‌کرد.

آخرین اخبار
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تسنیم، سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرما ندهی معظم کل قوا که در یادواره سردار شهید محسن صفوی و شهدای مهندس و مهندسی رزمی استان اصفهان  سخنرانی می‌کرد، گفت:سلام خدا بر بیش از یکهزار شهیدمهندسی رزمی استان اصفهان که مظلوم و اثرگذار بودند ،سرداران شهیدی همچون آقاسی زاده، رضوی، حجتی  زارعان، جولایی و دیگر شهداء گمنام مهندسی رزمی که یاد و نامشان کمتر ذکر می‌شود.

وی افزود: ماه‌های بهمن و اسفند  هر سال، ماه‌های عجیبی در تاریخ  ملت بزرگ ایران  هستند ، از یک سو پیروزی انقلاب کبیر اسلامی  در ۲۲ بهمن  57، سرنوشت سیاسی  ملت را و مسیر تاریخ ایران و منطثه را تغییر داد و از سوی دیگر  بیشترین عملیت‌های  8 سال دفاع مقدس  و پیروزی‌ها، همچون عملیات‌های  فاو  ، کربلای ۵ عملیات‌های خیبر  و بدر در این دو ماه پایانی سال رقم خورد

سرلشکر صفوی ادامه داد: در این دوماه به یاد خاطره‌های رشادت‌ها و فداکاری‌ها، رنج‌ها و سختی‌های رزمندگان و ملت عزیزمان در ماه‌های بهمن و اسفند و به  یاد شهدای قهرمان و مظلوم مهندسی، ۶۰۰ شهید  عزیز جهاد سازندگی  نجف آباد و استان اصفهان ، تا مهندسی لشکرهای ۱۴ امام حسین (ع) و ۸ نجف اشرف، قمر بنی هاشم، گروه مهندسی ۴۰ صاحب الزمان (عج) و مهندسی ارتش می‌افتم که از آنها  و رشادتهای آنان کمتر نامی  ذکر شده است.

مشاور عالی و دستیار فرمانده معظم کل قوا در ادامه با بیان ضرورت تبیین تاریخ و خاطرات دفاع مقدس گفت: اگر فرهنگ و عظمت   حماسه‌های صبر و استقامت  خانواده‌های شهدا ، جانبازان و آزادگان سرافراز  بخوبی در طول سال  توسط بیش از ۹۰ سازمان و نهاد فرهنگی ما به جوانان  منتقل شود، این تاریخ پشتوانه عظیمی برای  امنیت ملی و قدرت دفاع همه جانبه  ما تا یکصد سال آینده خواهد بود.

وی افزود: اگر ۵۲ درصد جمعیت زیر ۳۰ سال  ایران از فهم این تاریخ  غافل شوند  ممکن است تاریخ تکرار شود.

سرلشکر صفوی در ادامه با تشریح نقش  مهندسی رزمی در پیروزی عملیاتهای بزرگ دفاع مقدس خاطرنشان کرد: عملیات مهندسی کلید رمز و مشکل گشای عملیات فتح المبین بود، اگر تنگه ذلیجان در ارتفاعات میشداغ توسط عزیزان  مهندسی جهاد سازندگی  شکافته نمی‌شد، عملیات فتح المبین پیروز نمی‌شد.

مشاور عالی و دستیار فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: اگر در فتح خرمشهر  پل‌های شناور ارتش روی رودخانه  کارون نصب نمی شد،  عبور حدود بیست هزار  نیرو و تجهیزات در یک شب و پیشروی  شبانه یگان‌های  14 امام حسین (ع)، کربلا و ۸ نجف در عمق حدود ۲۵ کیلومتری تا رسیدن  به جاده خرمشهر  و اهواز امکان پذیر نبود.

وی ادامه داد: احداث پل شناور  خیبری در عملیات خیبر  اسفند ماه ۶۲  حقیقتا در تثبیت جزایر مجنون که فرمان امام (ره) بود  تاثیر اساسی گذاشت.

سرلشکر صفوی با اشاره به خلاقیتهای صورت گرفته توسط مهندسی رزمی در جنگ تحمیلی گفت: احداث پل خاکی  بر روی رودخانه  بهمنشیر در عملیات فتح فاو ۶۴  توسط سردار شهید  حاج سید محسن صفوی  فرمانده قرارگاه صراط المستقیم یک خلاقیت و نبوغ مهندسی بود.

مشاور عالی و دستیار فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه در هیچ عملیاتی نبود که مردم قهرمان استان اصفهان حضور نداشته باشند، گفت:  استان اصفهان علاوه بر اینکه در گذشته و حال  قطب علمی ،فرهنگی ، تمدنی و مذهبی بوده و می‌باشد ، در زمان جنگ برای خود قطبی دفاعی بود  انصافا مردم استان اصفهان در سال‌های دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند وخون شهیدان مکتب مقاومت را در بین کشورهای اسلامی  شکل داد و ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: مکتب مقاومت به لبنان رفت و حزب الله را تشکیل داد، مکتب مقاومت با حضور در سوریه به آن‌ها یاد داد چگونه ۶۸ ماه در برابر  تروریست‌های کافر مقاومت کنند.

سرلشکرصفوی افزود: مکتب مقاومت در عراق ۲۰ تیپ حشدالشعبی را تشکیل داد که اکنون در حال آزادسازی موصل هستند، شهدای ملت ایران درس مقاومت  را به دیگر کشورها  آموختند.

مشاور عالی و دستیار فرمانده معظم کل قوا در ادامه با اشاره به تدابیر رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: اگر تدابیر رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و مشاوران نظامی ایران و مقاومت دولت‌ها و ملت‌های سوریه و عراق  نبود دمشق و بغداد  احتمالا سقوط می‌کرد، ما به وجود این رهبری افتخار می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم که وجود رهبر معظم انقلاب  که حامی امنیت و مدافع استقلال  و حقوق ملتها و کشورهای اسلامی  است  را  حفظ کند.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !