یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر توسعه یابد

امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه مجتمع‌های پتروشیمی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر توسعه یابد.

آخرین اخبار
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست با معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است اظهار داشت:  صنایع پتروشیمی در حوزه تولید، اشتغال و صادرات نقش مهم و ممتازی دارد که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی تصریح کرد:  در استان بوشهر تاکنون 12 مجتمع پتروشیمی در منطقه عسلویه ایجاد شده که در این راستا به موازت آن صنایع پایین دستی پتروشیمی توسعه نیافته است.

وی با اشاره به طراحی صنایع پایین دستی بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه مجتمع‌های پتروشیمی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر توسعه یابد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر  تدوین نقشه جامع صنایع پتروشیمی بر اساس آمایش سرزمینی خاطرنشان کرد: باید با نگاه علمی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی نقشه جامع صنایع پتروشیمی طراحی و تدوین شود تا از توانمندی اقتصادی کشور مرتبط با گسترش ظرفیت‌های پتروشیمی بیشتر استفاده شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه صنعت پتروشیمی یک صنعت پیچیده و علمی است تاکید کرد: باید بگونه‌ای در توسعه این صنعت و صنایع پایین دستی حرکت شود تا ضمن جلوگیری از خام‌فروشی تولیدات نفت و گاز زمینه افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال در پی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به مدیریت بازرگانی قوی بین‌المللی در عرصه صنایع پتروشیمی افزود: متاسفانه در این عرصه فضای مناسبی  در حوزه فضای مجازی و تجارت الکترونیک ایجاد نشده که باید به این عرصه توجه جدی شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص در عرصه پتروشیمی گفت: فارغ‌التحصیلان حوزه نفت، گاز و صنایع پتروشیمی در کشور دارای ظرفیت بالایی هستند که باید از این قابلیت برای صدور خدمات نیروی انسانی به دیگر کشورها بهره برد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه ایران اسلامی همواره در تحریم‌ کشورهای استکباری است تاکید کرد: طراحی شکست تحریم‌ها در حوزه صنایع پتروشیمی باید در اولویت قرار بگیرد که این مهم با ایجاد اتحادیه‌های مواد و محصولات پتروشیمی محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به ایجاد بانک بین‌‌المللی در این صنعت خاطرنشان کرد: با تاسیس بانک بین‌المللی در حوزه پتروشیمی در وقوع ایجاد تحریم این بانک‌ها که مشمول تحریم نمی‌شوند می‌توانند نقش آفرینی داشته باشند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تعاملات اجتماعی با کشورهای مختلف برای توسعه صادرات گفت: تعاملات بین‌المللی مهم‌ترین شاخص در توسعه فعالیت‌های پتروشیمی و بازار یابی برای توسعه صادرات است که بر این اساس طراحی دانش‌بنیان مدیریت برنامه‌ریزی جامع امری مهم و ضروری است.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: با توجه به صدمات مختلف صنایع پتروشیمی به حوزه پیرامونی باید مسئولیت‌های اجتماعی به حوزه پیرامونی این صنایع مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر افزود: ایجاد بسته‌های فرهنگی، آموزشی، رفاهی و اجتماعی باید در دستور کار صنایع پتروشیمی برای مناطق پیرامونی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !