یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اسناد حساب‌های قوه قضائیه موجود است/ انسان در مقام سخنرانی گاهی حرف‌هایی می‌زند که توجهی به آثار و تبعات آن ندارد

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با اظهارات اخیر رئیس جمهور گفت: انسان در مقام سخنرانی گاهی حرفهایی می زند که توجهی به آثار و تبعات آن ندارد.

آخرین اخبار
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از میزان، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه مراسم تحلیف کارآموزان قضایی در پاسخ به سئوالی در باره اظهارات اخیر ریاست جمهوری مبنی بر شفاف سازی حساب های قوه قضائیه گفت:اصل شفاف سازی حسابها خوب است و بحثی در آن نیست. قوه قضاییه یک بودجه مصوب دارد و تمام مقررات قانونی برای  آن برقرار می شود و  دیوان محاسبات و ذیحساب ها هستند و از ریال اول تا اخر  آن را بررسی می کنند.

وی افزود: بخش دوم وجوهی است که اخیرا روی آنها مانور داده می شود که آن هم با اذن مقام رهبری بوده است و صرف هزینه هایی شده است که متاسفانه قوه قضاییه اعتبارات لازم  برای آنرا نداشته است، لذا این حساب ها کاملا مشخص است و از زمان آیت الله یزدی و در دوره آیت الله شاهرودی و در زمان کنونی این حسابها روشن است، تا جایی که بنده خبر دارم همه حساب ها براساس اسناد و مدارک موجود است.
 
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات اخیر رئیس جمهور گفت: انسان در مقام سخنرانی گاهی حرفهایی می زند که توجهی به آثار و تبعات آن ندارد و امیدواریم این حرفها که در این سطح  زده می شود رعایت شود تا جامعه در آسایش باشد و اگر هر کدام از مسولان ابهاماتی دارند می توانند در جلسات خصوصی ان را مطرح کنند.
 
وی درباره معوقات بانکی گفت: کسانی که معوقات بانکی دارند و شرایط نامناسب اقتصادی دارند،  به انها  دولت و بانک مرکزی فرصت پرداخت معوقاتشان را می دهد  اما کسانی که از پرداخت آن عدول می کنند با آنها  باید برخورد می شود.
 
وی درباره وضعیت اعتصاب غذای ارش صادقی و اینکه ایا اعتصاب غذا دلیلی بر تغییر در ایجاد حکم می شود گفت: دلیل بر این نیست هر کسی که اعتصاب غذا کند در حکمش تغییری ایجاد شود.
 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !