چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جناب گراوند! حنایتان دیگر رنگی ندارد؛ مردم هوشیارند

گراوند معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر اخیراً در اظهار نظری عجیب عنوان کرده است که 95 درصد مدیران احمدی نژاد در بدنه ی دولت باقی مانده اند و سنگ اندازی می کنند.

آخرین اخبار
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ با قلع و قمع مدیران دولت نهم و دهم همراه شد و در بسیاری از ادارات و سازمان ها مدیران به دلیل همسو نبودن نگاه های سیاسی شان، برکنار یا در پست های پایین دستی نه چندان مهم گمارده شدند. این جابجایی ها و یا عزل و نصب ها حتی در پست هایی همچون کارشناسی یا بلکه پایین تر هم مشاهده شد و استان بوشهر هم از این قاعده بی بهره نماند.

عزل و نصب ها و جایجایی ها آنقدر در دولت روحانی دیده شد تا اینکه به مرور زمان نوع نگاه سیاسی مدیران حاکم از صدر کشور تا استان ها، شهرستان ها، شهر ها و روستاها یکدست بنفش رنگ شد تا دولت بتواند براحتی به مردم خدمت کند اما با گذشت حدود سه سال و نیم از عمر دولت تدبیر و امید به دلیل عملکرد نامناسب آهسته آهسته صدای گلایه های مردم شنیده شد، از سویی این گلایه ها از جمع های خانوادگی و خودی و برخی نشست به بیرون بروز کرد و تجمعات و تحصن ها  و اعتراضات در بین اقشار مختلف نسبت به نوع عملکرد دولت در مسائل گوناگون مشاهده شد.

یک روز ورزشکاران، روزی دیگر کشاورزان و فرهنگیان و کارگران شرکت های مختلف و بسیاری صنوف دیگر در این مدت سه سال و نیم در مقاطع مختلفی کاسه صبرشان لبریز می شد و درد دل های خود را با آمدن در خیابان ها به مسئولان بروز می دادند.

نگاهی به رکود حاکم در فضای اقتصادی کشور، حقوق های نجومی، بیکاری جوانان ناشی از نبود فرصت های شغلی و درآمد و خالی بودن سفره ها، معیشت را در این چند سال اخیر برایشان به رنگ سیاه تبدیل کرده و از طرفی دولت که تمرکز اصلی خود را بر روی مسائل خارجی گذاشته بود حنای برجام را بی رنگ می بیند و عملکرد دولت یازدهم زیر سوال قرار گیرد اما با این حال همچنان شاهد اظهارنظر های عجیب مسئولان و به گردن انداختن تقصیرها بر گردن دولت قبل و مدیران آن هستیم.

در یکی از آخرین اظهار نظرها عبدالکریم گراوند معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در سخنانی تعجب برانگیز گفته است «95 درصد مدیران احمدی نژاد در بدنه ی دولت باقی مانده اند و سنگ اندازی می کنند»! حرفی که مشخص نیست بر چه اساس از زبان این معاون خارج شده است.

امروزه برکسی پوشیده نیست که قافیه با وجود نارضایتی مردم برای دولت روحانی تنگ و نا کارآمدیش روشن و از سویی هم خبری از تابش آفتاب برجام هم نیست. فقر و گرانی و حقوق های نجومی و بیکاری مردم را به ستوه آورده و عملاً دولت برگ برنده ای را برای مانور دادن در انتخابات سال آینده ندارد و سعی دارد تا با حرف هایی که باورشان برای مردم غیرممکن است زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

بهتر است جناب گراوند چرخی به میان ادارات و سازمان ها و مراکز دیگر بزند و نوع نگاه مدیران و مسئولان حاضر سرکار را بنگرد و بجای اظهارنظرهای دور از واقعیت برای کسب رای و متهم کردن دولت سابق و یا یک حزب، چشمانش را نسبت به مشکلات مردم باز کند و تقوای سیاسی را حفظ نماید.

جناب معاون باید کمی به زمان گذشته برگردد و شخم زنی مدیران ارزشی توسط دولت بنفش که تابحال نیز همین روال ادامه دارد را ملاحظه کند و منصب هایی که از حضور افراد انقلابی خالی شده اند را بنگرد تا شاید در نوع اظهارنظرش تجدیدی صورت گیرد.

مردم امروز دیگر می دانند که این دست و پا زدن ها مخصوص دقیقه ۹۰ دولت ناکارآمد و بدون دستاورد است و به این اظهارات وقعی نمی گذارند وگرنه بیان این جملات نسنجیده و قابل تامل و انداختن تقصیرها به گردن دولت قبل، آن هم از زبان معاون سیاسی یک استاندار شیوه ای منسوخ و برآمده از نگاه حزبی وی می باشد.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !