پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

خرید تضمینی گوجه‌فرنگی از کشاورزان دشتی و تنگستان انجام می‌شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از خرید تضمینی گوجه فرنگی از کشاورزان در شهرستان‌های دشتی و تنگستان خبر داد.

آخرین اخبار
۰۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،سید کمال الدین شهریاری از تلاش های خبرنگاران در انعکاس اخبار شهرستان تقدیر کرد واظهار داشت: از همان روزهای اول که کشاورزان عزیز دغدغه فروش محصولات خود داشتند پیگیری‌های مستمر و خوبی در مرکز کشور صورت گرفت.

وی افزود:   مکاتباتی با وزارت جهاد در این خصوص صورت گرفت و در صحن مجلس نیز در خصوص دغدغه کشاورزان و ضرورت رفع مشکلات این قشر زحمت کش صحبت شد.

شهریاری بیان کرد: در همین راستا نامه ای به رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نوشته شد که ضمن بررسی مشکلات گوجه کاران تیمی از اعضاء کمسیون به منطقه جهت بررسی موضوع اعزام کنند.

وی خاطر نشان کرد: در هفته گذشته نیزبه اتفاق اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از برخی مزارع گوجه فرنگی بازدید بعمل آمد و پس از جمع بندی آن در مرکز استان گزارشی به کمیسیون ارسال شد.

شهریاری یادآور شد: سه پیشنهاد در خصوص رفع مشکلات گوجه کاران به کمیسیون کشاورزی داده شد که به حمدالله مورد توجه قرار گرفت و رئیس کمیسیون نیز با  دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کرد و دکتر نوبخت نیز دستورخرید تضمینی گوجه صادر کردند.

وی در گفتگو با مهر بیان کرد: پیرو گزارش هیات کمیسیون کشاورزی و نشست های این هفته با رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان وزرات جهاد کشاورزی آغاز خرید حمایتی گوجه غیر درجه یک و غیر میدانی  به ازای هر کیلو ۳۳۰ تومان انجام می شود.

شهریاری گفت: با هماهنگی های انجام شده گوجه کاران می توانند به ادارات و نمایندگی های جهاد کشاورزی در منطقه دشتی و تنگستان مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: درباره گوجه فرنگی درجه یک هم در تلاش هستیم با پیگیری و رایزنی که با مسئولین وزارت جهاد کشاورزی به خصوص تعاون روستایی داشته ایم زمینه فروش محصولات را در تهران و شهرهای سردسیر ایجاد شود.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !