چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تبلیغات برای نمایشگاه کتاب بوشهر صحیح نبوده/ کتاب را در سبد خانوارها قرار دهیم

مسئول غرفه سوره مهر گفت: سرانه مطالعه در استان بوشهر بسیار خوب است اما بسیاری از مطالعه کنندگان و علاقه‌مندان به کتاب اظهار بی‌اطلاعی از برگزاری یازدهمین نمایشگاه کتاب در بوشهر دارند که تبلیغات برای نمایشگاه کتاب صحیح نبوده است و تبلیغات بنری دیگر اثری ندارد.

آخرین اخبار
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، یازدهمین نمایشگاه کتاب استانی بوشهر هفته گذشته با حضور مسئولین، ، ناشران و کتابداران استان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر افتتاح شد .

یازدهمین نمایشگاه کتاب در حالی آغاز شد که  ٣٠٠ ناشر آثار خود را در ٣۵٠٠٠ عنوان کتاب در بخش‌های عمومی ، آموزشی، قرآنی، کودک و نوجوان، فرهنگی، دانشگاهی و ….  با ٣٠% تخفیف خرید کتاب است که شامل ٢٠% خرید بن از بانک و ١٠%  خرید کتاب توسط ناشر ارائه خدمات می‌کند.

باید برای رفع نیاز روزانه مردم به کتاب برنامه ریزی شود

حمید حمزه نژاد مسئول غرفه سوره مهر در یازدهمین نمایشگاه کتاب در گفت‌وگو با "سپاس" بابیان اینکه کتاب سرمایه است، گفت: انتشارات سوره مهر در  موضوعات هنرهای انقلابی درزمینهٔ شعر، داستان و غیره تولیداتی داشته است مقام معظم رهبری نیز در برخی از این تولیدات یادداشت‌هایی جهت معرفی به مردم نوشته‌اند.

این نویسنده اظهار کرد: کتاب نیاز روزانه مردم است که باید با برنامه‌ریزی دقیق و منظم این نیاز رفع شود و اگر سعی شود نیاز مطالعه را افزایش دهیم قطعاً سرانه مطالعات بیشتر خواهد شد.

این گوینده رادیو افزود: در استان مازندران کتاب‌فروشی دارم که به‌صورت نظم جلسات دورهم خوانی کتاب با موضوعات دفاع مقدس، هنر و غیره در قالب رمان، داستان و غیره برگزار می‌شود.

سرانه مطاله در استان بوشهر خوب است

این شاعر اشاره به سرانه مطالعه در استان بوشهر، بیان کرد: سرانه مطالعه در استان بوشهر بسیار خوب است اما بسیاری از مطالعه کنندگان و علاقه‌مندان به کتاب اظهار بی‌اطلاعی از برگزاری یازدهمین نمایشگاه کتاب در بوشهر دارند درحالی‌که تبلیغات بنری انجام‌شده است.

وی ادامه داد: تبلیغات برای نمایشگاه کتاب صحیح نبوده است و تبلیغات بنری دیگر اثری ندارد و باید از ظرفیت فضای مجازی، رادیو، تلویزیون و روزنامه‌ها نیز استفاده شود.

حمزه نژاد عنوان کرد: فرقی ندارد در کجای کشور باشیم مهم این است که تمام مردم ایران به مطالعه علاقه دارند اما مسئولین امر باید قیمت‌های کتاب‌ها را کاهش و تخفیف‌ها را افزایش دهند.

این نویسنده ابراز کرد: کی به افرادی که کتاب‌خوان هستند کتاب هدیه داده شد است، چرا جلسات کتاب‌خوانی در کشور برگزار نمی‌شود و عرضه‌کنندگان کتاب تشویق نمی‌شوند.

این شاعر با اشاره به اینکه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا سرانه مطالعه را افزایش دهیم، تأکید کرد: امیدوارم که کتاب در سبد روزانه خانوارها قرار گیرد و به‌اندازه مایحتاج زندگی اهمیت دار شود./انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !