چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مبتکران و مخترعان برای استقلال فکری و صنعتی جامعه تلاش کنند

مرجع تقلید شیعیان گفت: مبتکران و مخترعان، سعی خود را در جهت رشد، اعتلا و استقلال فکری و صنعتی جامعه به‌کارگیرید.

آخرین اخبار
۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تسنیم ، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در پیامی به افتتاحیه ششمین جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش کوهرنگ و اولین نمایشگاه فناوری‌های نرم اظهار داشت: مبتکران و مخترعان، سعی خود را در جهت رشد، اعتلا و استقلال فکری و صنعتی جامعه به‌کارگیرید.

در این پیام آمده است: عزیزان محترم و مبتکر، همان‌گونه که مستحضرید، قرآن و روایات کراراً مردم را به تفکر و تدبر در احوال نظام هستی و کسب علوم موردنیاز جامعه، فرامی‌خواند و به برتری عالمان و درجات آنان اشاره می‌کند. به‌گونه‌ای که پیامبر گرامی اسلام حضرت ختمی‌مرتبت(س) علم موردنیاز جامعه را بر هر مسلمانی واجب شمرده است. ازاین‌روست که مسلمانان درزمانی کوتاه در همه عرصه‌های دانش تجربی و انسانی و عقلی، سرآمد و الگویی برای جهانیان شدند و تمدن بزرگ اسلامی را رقم زدند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: با ظهور انقلاب اسلامی ایران، باز زمینه رشد علمی ،فرهنگی و صنعتی همه‌جانبه فراهم‌شده است که امید آن دارم که از این فرصت خدادادی، نهایت استفاده را داشته باشیم.

در این پیام تصریح‌شده است: مبتکران و مخترعان عزیز و ارجمند ، قدر و ارزش این خلاقیت و موهبتی را که خداوند به شما عنایت فرموده است، بدانید و سعی خود را در جهت رشد، اعتلا و استقلال فکری و صنعتی جامعه به‌کارگیرید که پاداش شما در پیشگاه  خداوند و ملت ایران محفوظ است.

در پایان پیام آمده است: حضور ارزشمند شما عزیزان را که نماد خلاقیت و جدوجهد خود را در ششمین جشنواره ابداعات و اختراعات کوهرنگ و نخستین نمایشگاه فناوری‌های نرم به معرض نمایش قرار داده‌اید، گرامی می‌داریم و از همه مسئولان و اساتید دانشگاه می‌خواهم که روحیه خلاقیت و ابتکار را در دانشجویان برانگیزانند تا ان‌شاءالله شاهد هرچه بیشتر اعتلای علمی کشور عزیزمان، ایران اسلامی باشیم.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !