شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جشنواره “دانشگاه پاک” در استان بوشهر اجرا می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و زدودن عوامل محرک در بروز آسیب‌ها جشنواره "دانشگاه پاک" در استان بوشهر اجرا می‌شود.

آخرین اخبار
۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین اسکندری ظهر امروز در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه دانشجویان آینده‌سازان کشور و جامعه هستند اظهار داشت: دور ساختن آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها در محیط‌های دانشگاهی و دانش‌آموزی نقش مهمی در آینده بهتر این اقشار در جامعه و اجتماع دارد.

وی، دانشگاه‌ها را محل فراگیری علم، دانش و مهارت آموزی دانست و گفت: تربیت و آموزش نیروهای کارآمد، ماهر و توانمند نقش مهمی در گشایش مشکلات و گره‌های  جامعه دارند از این نظر دور ساختن آسیب‌ها از این مرکز باید در اولویت دستگاه‌ها و برنامه‌های استان باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر از اجرای جشنواره«دانشگاه پاک در استان بوشهر خبر داد و گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و زدودن عوامل محرک در بروز آسیب‌ها جشنواره «دانشگاه پاک» در استان بوشهر اجرا می‌شود.

اسکندری با بیان اینکه این جشنواره اسفندماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی از کارکردهای اصلی نظام فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی است که در این راستا  برنامه‌هایی  تدوین شده است.

وی با تاکید بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با  استفاده بیشتر از ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای افزود: توجه بیشتر به حل مسائل و معضلات اجتماعی مبتلا به دانشگاه‌ها و تلاش برای کاهش آسیب‌ها با استفاده بیشتر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی،فرهنگی و هنری و اجرایی دانشجویان در برنامه‌های اجتماعی باید در اولویت قرار بگیرد.

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر با تاکید بر استفاده بیشتر از توانمندی صدا و سیما در عرصه کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه صدا و سیما موظف است با تولید برنامه با محتوای آموزشی زمینه افزایش آگاهی جامعه هدف را فراهم کند.

اسکندری تاکید کرد: برگزاری جشنواره «دانشگاه پاک» در دانشگاه می‌تواند به افزایش فضایی پویا و پرنشاط آموزشی در مراکز آموزش عالی کمک کند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !