شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

سرلشکر جعفری: دشمنی آمریکا در برجام به همه ثابت شد/ آمریکا در حال نابودی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه شواهد نشان می‌دهد که آمریکا در حال نابودی است، گفت: دشمنی آمریکا بر ملت ایران کاملاً روشن است، بخشی از کسانی هم که تردید داشتند در زمان برجام و توافقات هسته‌ای دشمنی آمریکا را دریافتند.

آخرین اخبار
۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تسنیم ، ‌سرلشکر محمد‌علی جعفری صبح امروز در کنگره رزمندگان اسلام در مصلای امام جعفر صادق(ع) شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: پیرامون ۳ واژه و مؤلفه مهم در چنین جمع باشکوهی باید سخن گفته شود و ارتباط آن با یکدیگر برای ما مشخص شود؛ مهم‌ترین واژه‎هایی که از لسان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری جاری شده، انقلاب اسلامی، شهدا و وحدت یا وحدت‌کلمه به‌قول مقام معظم رهبری است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با "باید بیندیشیم چه ارتباطی بین این ۳ مؤلفه است"، افزود: در محفل شهدا باید به‌دنبال پیدا‌کردن راه شهدا باشیم و باید ببینیم که شهدا برای چه جان خود را فدا کردند.

سرلشکر جعفری یادآور شد: این همه شهید در دوران دفاع مقدس صرفاً برای بیرون‌کردن دشمن از خاک این سرزمین بود و یا اهداف دیگری داشت؟ چرا هشت سال جنگ ما دوران مقدس نامیده شده و متفاوت با جنگ‎های دیگر در چند قرن اخیر بوده است؟ ما باید در یادواره شهدا به این سؤالات پاسخ بدهیم. باید همواره تلاش کنیم که اهداف انقلاب اسلامی و شهدا را محقق کنیم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامی ابعاد مختلفی دارد و باید بیندیشیم اهداف انقلاب اسلامی چه بوده و هست و مردم ما چرا انقلاب کردند و پشت حضرت امام خمینی(ره) و امروز مقام معظم رهبری ایستاده‎اند و همه آسایش و هستی خود را پای این انقلاب گذاشته‎اند.

سرلشکر جعفری با ابراز "شهدا برای دفاع از ارزش‎ها جان خود را فدا کردند و برای این دوران جنگ، مقدس شده و این همه شهدایی که ما داریم، به‌واسطه نیت پاک شهدا بود"، خاطرنشان کرد: امنیتی که امروز در کشور برقرار است که به‌صورت معجزه‌وار شاهد آن هستیم، علی‎رغم وجود همه توطئه‎های داخلی و خارجی؛ بخش عظیمی از آن مربوط به ابعاد معنوی و امداد‎های الهی و لطف خدای متعال بر این جامعه و مردم است.

وی افزود: وقتی یک ملت با تمامی نیت پاک و اراده راسخ، پای اسلام می‎ایستد و حرکت می‎کند، نخستین نتیجه و دستاوردش تحقق وعده‎های الهی در آن جامعه است، نصرت‎های الهی که در کشور می‎بینیم، نتیجه دستاورد این حرکت عظیم مردم ماست.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با اظهار "باید بیندیشیم که انقلاب اسلامی هدفش چیست و دشمنان ما چه هدفی را دنبال می‎کنند؟" افزود: از آنجایی که دشمنان به‌دنبال خاموش‌کردن نور الهی هستند، خداوند متعال اراده کرده این نور را حفظ کند و توسعه دهد و با دین اسلام و نوری که از اسلام به دنیا منتشر می‎شود، این هدف را محقق کند.

وی بیان داشت: خداوند کسی است که فرستاده خود، پیامبر اسلام(ص) را با هدایت و آئین درست فرستاد تا این دین را بر هر دین دیگر فائق کند، هرچند مشرکان آن را خوش نداشته باشند و شرط تحقق این امر مجاهدت در راه خدا با مال و جان است. خدای متعال در قرآن‌کریم از مؤمنان می‎خواهد که دین خدا را یاری کنند و این یاری دین خدا و به‌عبارتی یاری‌کردن خدای متعال، در تحقق اراده الهی است.

سرلشکر جعفری با ابراز اینکه ملت ایران در حال تحقق چنین هدفی با انقلاب اسلامی است، افزود: برخی برداشت شخصی از انقلاب اسلامی دارند و می‎گویند که انقلاب اسلامی برای گروه خاصی بوده و هدفش توسعه تشیع است و یا غیره، اما به‌هیچ‌وجه این چنین نیست و انقلاب اسلامی همان‌طور که مقام معظم رهبری بر وحدت کلمه تأکید داشتند، برای همه اقوام و مسلمانان جهان است.

وی خاطرنشان کرد: خدا را شکر می‌کنیم که در راستای هدف تحقق وحدت کلمه موفق بودیم و به نتایج خوبی دست یافتیم و دست‌آوردهای آن را شاهد هستیم. مهم‌ترین شاخص این است که ما این حرکت را درست انجام دهیم، البته مردم، ملت و امت اسلامی این حرکت را درست انجام می‌دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنانش اظهار کرد: باید بدانیم در هر مقطع از انقلاب‌ اسلامی که انقلاب جلو می‌رود دشمنی‌ها بیشتر و ایستادگی در راه انقلاب و قرار گرفتن در صراط مستقیم پیچیده‌تر می‌شود"،‌ دشمنان دشمنی خود را بیشتر و از حربه‌های پیچیده استفاده می‌کنند و با توجه به این نکات، باید به راه و راهبردهایی که در مسیر انقلاب هستند توجه و عمل شود.

سرلشکر جعفری ادامه داد: نخستین شرط برای طی‌کردن مسیر انقلاب اسلامی به‌صورت درست و صحیح، پا گذاشتن در جای پای شهدا است. باید دشمنان و مخالفان را بشناسیم. تا صحبت از دشمن به میان می‌آید همه ذهن‌ها به‌سمت آمریکا می‌رود، البته نخستین و بزرگترین دشمن و شیطان بزرگ "آمریکا" است.

وی با تأکید بر اینکه شواهد نشان می‌دهد که آمریکا در حال نابودی است البته نیاز به زمان دارد،‌ تصریح کرد: دشمنی آمریکا بر ملت ایران کاملاً روشن است و اکثر کشورها در نظرسنجی و بررسی‌های به‌عمل آمده آمریکا را دشمن خود می‌دانند ولی بخشی از کسانی که تردید داشتند هم در زمان برجام و توافقات هسته‌ای، دشمنی آمریکا را دریافتند و بی‌اعتمادی نسبت به آن را متوجه شدند.

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنانش با طرح این سؤال "آیا خطرات و تهدیدها علیه انقلاب فقط همین است؟"،‌ افزود: ما باید بدانیم در این روزها تهدید اصلی علیه انقلاب کدام است و کدام خطر اولویت بیشتر دارد. در دهه‌های اول انقلاب، آمریکا تهدید اولیه حساب می‎‌شد اما پس از جنگ، تهدیدهای دیگری مستقیم وارد عمل شدند و امروز نگرانی ما از این جهت است، همان‌گونه که مقام معظم رهبری از نفوذ و توجه به این ابعاد صحبت می‌کنند و همچنین جهاد کبیر و اطاعت‌نکردن از دشمن را مورد تأکید قرار می‌دهند. باید دید چه شده که این همه تذکرات و هشدارها از سوی مقام معظم رهبری داده می‌شود.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه ولایت فقیه محور اصلی وحدت در انقلاب اسلامی است و هر امر مهمی نیاز به محور دارد که محور انقلاب نیز ولایت فقیه و وحدت است، اظهار داشت: جایگاه ولی‌ فقیه جدا از مرجع تقلید بودن به‌عنوان هدایت جامعه و در مسیر صحیح قرار گرفتن انقلاب، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: ما باید به‌جز دشمنان خارجی، دشمنان داخلی خود را نیز بشناسیم چون در همه انقلاب‌های دنیا و همچنین انقلاب ما، دشمن داخلی بیش از دشمن خارجی اهمیت دارد و لطمه و صدمه ما بیشتر از دشمنان داخلی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: تهدید داخلی از ابتدا همراه و مسئله اصلی بوده و وقتی صحبت از مخالفان و دشمن داخلی می‌شود، ذهن‌ها به‌سمت ضدانقلاب‌ها، گروه‌های سازمان یافته مسلح و غیرمسلح، منافقان و دیگر گروه‌ها در این دسته می‌رود، البته به‌صورت کلی همین برداشت است ولی باید با بصیرت سیاسی و دینی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، دشمنان داخلی و مخالفان انقلاب عظیم را که دستاورد خون شهیدان است، بشناسیم.

وی ادامه داد: جدا از این گروه‌هایی که عنوان شد و ما از این گروه‌ها نگرانی خاصی نداریم، مهم‌ترین تهدید علیه انقلاب در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، یعنی جنگ نرمی که در آن قرار داریم و بخشی از این جنگ از سوی دشمنان خارجی هدایت و پشتیبانی می‌شود اما سربازان و فرماندهان آن در داخل هستند و ما باید بدانیم اینان چه‌کسانی هستند.

وی ادامه داد: در ابعاد سیاسی وحدت‌شکن سیاسی چه‌کسی است؟ در یک جمله و به‌صورت خلاصه می‌توان گفت وحدت‌شکن سیاسی کسی است که با محور وحدت، دین و ولی فقیه مخالف باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: براساس قانون اساسی ولی فقیه محور هدایت در همه زمینه‌های سیاسی، نظامی، اجتماعی و غیره است و حرفش فصل‌الخطاب است، تعیین‌کننده مسیر و راه انقلاب و ولایت فقیه است و هر فرد و هر گروه و جریان سیاسی که مسئول و چه غیرمسئول با این جهت‌گیری که شخص ولی فقیه و رهبری تعیین می‌کند و با این جهت تعیین‌شده و خط‌مشی آن مخالفت کند، نوعی وحدت‌شکن است.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: همه اقوام و مذاهب، چه زن و چه مرد در هر کسوت و مقامی مسیر تعیین‌شده ولی فقیه را قبول دارند و در مسیر انقلاب گام برمی‌دارند، اما افرادی که از سخنان ولی فقیه موضع گرفته و از تریبون و رسانه و جایگاه خود استفاده می‌کنند، ما نمی‌توانیم بگوییم که با اینها وحدت می‌کنیم چراکه انقلاب و حمایت از ولی فقیه ما چه خواهد شد، باید در مقابل این گروه‌ها یا افراد و شخصیت‌ها موضع داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: انقلاب اسلامی هرچه به پیش می‎رود و هرچه به جلوتر می‎رود، به اصول و دیدگاه‎ها باید بیشتر توجه داشته باشد و ما نمی‎توانیم همواره در افتخارات گذشته زندگی کنیم و اگر توجه به این نکات نکنیم، اصول و ارزش و حرکت الهی ما را زیرسؤال می‎برند و به انحراف می‎کشانند.

سرلشکر جعفری با این تذکر "ما باید امروز بدانیم نسبت به چه‌کسی تبرّی و نسبت به چه‌کسی تولّی داشته باشیم"، افزود: بسیاری از مسئولان نسبت به تجزیه و تحلیل فتنه ۸۸ موضع ندارند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ناامنی در هر دو رویداد وجود داشت، تأکید کرد: در فتنه ۸۸، شعارها؛ اصول انقلاب اسلامی و تضعیف ولایت فقیه را نشانه رفته بود. یک‌صدا همه مردم به نقش بی‌بدیل ولایت فقیه در سال ۸۸ پی‎بردند و ۹ دی حرکت مردمی و خودجوش پاسخ نسبت به این نوع حرکت بود.

انتهای پیام/*

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !