دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بیش از 1000 بیمار صعب العلاج در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: یکهزار 227 بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد قرار دارند که در سالجاری بیش از 4 میلیارد ریال در سرفصل خدمات درمانی و بیمه ای آنان هزینه شده است.

آخرین اخبار
۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از گام نیوز؛ احمد لطفی در جلسه بررسی بیماران تحت حمایت کمیته امداد استان اظهار داشت: یکهزار 227 بیمار در گروه بیماران خاص، صعب العلاج و بیماران زمین گیر تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

وی در ادامه افزود: از مجموع این بیماران، 122 نفر در گروه بیماران خاص، 763 نفر در گروه بیماران صعب العلاج و 342 نفر بیماران زمین گیر هستند که خدمات درمانی و بیمه ای به آنها ارائه می شود.

لطفی در توضیح  گروه این بیماران تحت حمایت یادآور شد: بیماران خاص شامل پنج نوع بیماری هموفیلی، دیالیزی ، تالاسمی ، پیوند کلیه و MS هستند، بیماران صعب العلاج شامل گروهی از بیماری ها از قبیل انواع سرطان ها و بیماری های مزمن اعصاب و روان بوده که سیر بیماری و درمان آن بسیار طولانی است و بیماران زمین گیر کسانی هستند که به دلیل کهولت سن و یا سایر علل قادر به انجام امورات شخصی خود نمی باشد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به برنامه ها و هزینه کرد این نهاد برای این گروه از بیماران خاطر نشان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون 4 میلیارد و 260 میلیون ریال در سرفصل خدمات بیمه درمان و مکمل درمان برای این بیماران هزینه شده است.

لطفی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مددجویان از برنامه های مهم کمیته امداد است، گفت: علاوه بر بیماران خاص و صعب العلاج، 2 هزار 300 نفر کودک زیر 5 سال مبتلا به سوء تغذیه در استان، تحت حمایت این نهاد هستند که تا کنون 8 میلیارد و 602 میلیون ریال سبد غذایی برای رفع سوء تغذیه آنان پرداخت شده است.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !