چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

همه دانش آموزان باید “فهمیده” باشند/ بزرگ مردان کوچک همیشه هستند

حسین فهمیده را باید بزرگ مردی نامید که تنها با گذراندن سیزده سال راهی را طی کرد که خیلی ها علیرغم کهولت سن هنوز در ابتدای مسیر هم نیستند.

آخرین اخبار
۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، حسین فهمیده را باید بزرگ مردی نامید که تنها با گذراندن سیزده سال راهی را طی کرد که خیلی ها علیرغم کهولت سن هنوز در ابتدای مسیر هم نیستند.

هفته بسیج دانش آموزی هر سال با فرارسیدن سالروز شهادت شهید حسین فهمیده آغاز می شود و تا ۱۳ ‏آبان‌ ماه که روز مبارزه با استکبار جهانی است، ادامه می یابد.

با توجه به واقعه ی سیزدهم آبان کمیته مشترکی از اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، وزارت آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی و برخی دیگر از سازمان ها و نهادهای کشور با عنوان کمیته مرکزی دانش آموزی مراسم ۱۳ آبان تشکیل شده که مهمترین برنامه های آن در قالب برنامه های هفته تربیت، روز بزرگداشت شهید فهمیده و سالگرد تأسیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان طراحی می شود.

تجلیل از دانش آموزان نمونه در زمینه های فرهنگی، سیاسی و هنری حضوردر مزار شهدای دانش آموز و دیدار با خانواده های معظم آنان و برپائی نمایشگاه عکس و پوستر از حضور سیاسی جوانان در دوران انقلاب اسلامی به همراه یادبود شهدای دانش آموز در مدارس سراسر کشور از جمله برنامه های پیش بینی شده به مناسبت روز ۱۳ آبان است.

امسال نیز برنامه های زیادی برای این هفته از سوی بسیج دانش آموزی در نظر گرفته شده است، که از جمله مهم ترین آن ها « مانور رسانه ای جبهه مقاومت سایبری» است. این مانور به مناسبت آغاز هفته بسیج دانش آموز و تقارن آن با ایام راهپیمایی ۱۳ آبان، با موضوع « زنده باد مرگ بر آمریکا» به مدت پنج روز آغاز شده است.

مانور رسانه ای جبهه مقاومت سایبری به صورت هماهنگ کشوری و با محوریت دانش آموزان آموزش دیده در اردو ارتقای توانمندی های سایبری با نام «اینجا مرکز عالم است» در حال برگزاری است.

در این مانور اعضای جبهه مقاومت سایبری در کل کشور اقدام به تولید هماهنگ محتوای گرافیکی، ویدئویی، صوتی و راه اندازی کمپین با مضمون استکبار ستیزی  کرده و ان را باز نشر می دهند.

امسال هم چنین در بیانیه سازمان بسیج دانش آموزی در خصوص شعار مرگ بر آمریکا گفته شده « امروز به فضل الهی شعار «مرگ برآمریکا» ی ملت ایران در همه جا فراگیر شده است. فراگیر شدن شعار «مرگ بر آمریکا» در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی که از مظاهر اصلی «قدرت ملی» و «عمق استراتژیک جمهوری اسلامی» بشمار می رود، محصول عملکرد انقلابی ملت ایران در مبارزه با نظام سلطه و استکبار و نماد تام و تمام آن یعنی آمریکای شرور و جنگ افروز بوده و همواره سیاست های ظالمانه دولت مستکبر، غیرقابل اعتماد و عهد شکن ایاالت متحده در قبال جامعه بشری از جمله ایران اسلامی را به گونه ای الهام بخش و عبرت آموز یادآوری می کند».

هدف از برگزاری این برنامه ها در هفته بسیج دانش آموزی، توسعه و تعمیق تفکر بسیجی است. به گفته امام خمینی (رحمه الله علیه) دشمن از رشد دانش آموزان ما بیمناک است، از این رو دانش آموزان شهید ذخیره های عظیم انقلاب و اسلام  هستند، زیرا کسی که در سن کم به این حد از کمال برسد یعنی تمام مراحل رشد را طی کرده و چنین کمالی حاصل درک صحیح و شناخت کامل از تفکرات اسلام و انقلاب اسلامی است.

وقتی پسر بچه ای سیزده ساله از جان شیرینش، همه ی آرزوها و برنامه های زندگی اش در آینده می گذرد و خود را فدای اسلام می کند، یعنی لقاء الله را به درستی فهمیده است! او را باید بزرگ مردی نامید که تنها با گذراندن سیزده سال راهی را طی کرد که خیلی  ها علیرغم کهولت سن هنوز در ابتدای مسیر هم نیستند.

مقام معظم رهبری در این باره فرمودند:« نوجوانی دوره ای است که برای رقم زدن آینده هر فرد نقش حساس و تعیین کننده ای دارد و کسانی که به این رشد معنوی، علمی و فکری و کارآیی و قوت جسمی برسند، آینده درخشانی را برای خود تضمین خواهند کرد. بنابراین پرداختن به کار تعلیم و تربیت این قشر از جامعه و بالاخص مسئله بسیج که یک امر همه جانبه مادی و معنوی محسوب می شود حائز اهمیت بسیار است و جوانان و نوجوانان ما در لباس بسیج از ارزش ها و شخصیت و جوهره وجودی خویش مردانه دفاع می کنند …».

پرورش چنین گنجینه های عظیمی جز با آشنا کردن آن ها با مفاهیم و اهداف انقلاب اسلامی و به دنبال آن آرمان های بسیج از همان ابتدای نوجوانی امکان پذیر نیست.

بسیج، مجموعه ای است که در آن، پاک ترین انسان ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور، در کنار هم جمع شده اند. بسیج یک تشکیلات است که در آن، افراد جدا از هم، به یک مجموعه بزرگ، منسجم، آگاه، متعهد، بصیر و مطلع از مسائل کشور و نیاز ملت، تبدیل می شوند؛ مجموعه ای که دشمن را به هراس می اندازد. بسیج مدافع کشور است، دفاع همیشه به معنای جنگیدن و تفنگ در دست گرفتن نیست، دفاع از کشور فهمیدن، بصیرت، حضور در عرصه، شناخت و شناساندن دشمن است.

بسیج دانش آموزی، در واقع یک نهاد آموزشی است که با برنامه های مدون و ایجاد پایگاه های علمی سعی دارد گام مؤثری در ارتقای  توان علمی دانش آموزان داشته باشد. اختصاص دادن یک هفته به بسیج دانش آموزی حاکی از اهمیت بصیرت نوجوانان است.

عطیه دریابیگی

/انتهای پیام
 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !