چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بوشهر رتبه نخست سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن + اسامی برندگان قرعه‌کشی

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: در حال حاضر استان بوشهر رتبه نخست ثبت‌نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن کل کشور را در اختیار دارد.

آخرین اخبار
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، رضا عوض‌پور صبح امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: برآورد صورت گرفته برای تعداد خانوار استان بوشهر ۳۲۱ هزار خانوار با جمعیت یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۲۲ نفر بوده است در حالی که بر اساس سرشماری سال ۹۰ استان بوشهر یک میلیون و ۳۲ هزار و ۳۴۹ نفر جمعیت و ۲۴۷ هزار و ۲۶ خانوار داشته است.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۱۳ هزار و ۷۰۳ خانوار بوشهری در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند که جمعیتی حدود ۳۹۴ هزار و ۸۳۹ نفر را پوشش می‌دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر تصریح کرد: پیشرفت سرشماری در استان بوشهر از نظر خانوار شمارش شده به شیوه اینترنتی به کل خانوار ۳۵٫۱۱ درصد است که این رقم نشان از رتبه نخست استان بوشهر در کل کشور دارد ضمن اینکه جمعیت سرشماری شده نسبت به کل جمعیت استان هم ۳۴٫۲۷ درصد است.

عوض‌پور ادامه داد: پس از استان بوشهر، استان سمنان قرار دارد که خانوار ثبت‌نام شده نسبت به کل خانوار ۳۲٫۴۲ درصد و جمعیت ثبت‌نام شده اینترنتی به کل جمعیت هم ۳۳٫۷ درصد است.

وی در مورد برآورد جمعیت شهرستان کنگان گفت: برآورد اعلام شده برای شهرستان کنگان ۲۳۰ هزار نفر بوده که این رقم از نظر ما غیرواقعی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به ضریب نفوذ بالای اینترنت در استان بوشهر گفت: ضریب نفوذ اینترنت در استان بوشهر ۵۲٫۹ و در استان سمنان که در رده دوم ثبت نام اینترنتی قرار دارد ۴۶٫۵ است.

وی با بیان اینکه عملکرد کلی استان بوشهر در مورد ثبت‌نام در سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۷ درصد است، گفت: این رقم ۳۷٫۳ درصد بالاتر از حد انتظار را نشان می‌دهد.

عوض‌پور در مورد عملکرد شهرستان‌های استان هم گفت: به ترتیب عسلویه با ۵۰٫۲۶، تنگستان با ۴۷٫۶۶، کنگان با ۴۵٫۲۸، دیلم با ۴۰٫۱۰ و دیر با ۳۹٫۳۴ درصد در رده‌های اول تا پنجم سرشماری اینترنتی استان بوشهر قرار دارند.

وی با تأکید بر انجام ثبت‌نام اینترنتی سرشماری گفت: زمان ویرایش اطلاعات ثبت شده ۲۲ تا ۲۴ مهرماه است و از ۲۵ مهرماه سرشماری حضوری آغاز شده و مردم باید کد آماری که در سرشماری اینترنتی دریافت کرده‌اند را به مامور آمارگیر تحویل دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه روستاییان از جابجایی جمعیت در ارائه اطلاعات سرشماری جداً خودداری کنند، اظهار داشت: بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته از سوی مرکز آمار ایران ۸ نفر از استان بوشهر در این قرعه‌کشی با جایزه ۱۰ میلیون ریالی برنده شدند.

به نوشته فارس، بر اساس این گزارش نفرات برنده در قرعه کشی مرکز آمار ایران در زمینه سرشماری نفوس و مسکن به شرح زیر است:

عزت علیزاده سمیعی شهر شبانکاره

ابراهیم نجفی شهر نخل تقی

حلیمه کشاورز بردخون

لمیعه خلیفات پور شهر بنک

پریسا اندرز بوشهر

زهرا منفرد سراج آباد دشتستان

احمد تاوانه چهار محل گناوه

محمد مالمی تارازی کنگان

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !