شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

گرد و غبار در خوزستان به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

مدیر ملی کارگروه مقابله با گرد و غبار سازمان محیط زیست با بیان اینکه حد مجاز غلظت گرد و غبار 150 است اما امروز در خوزستان و برخی استان‌های جنوبی به 1500 رسیده است گفت: با آغاز فصل پاییز پیش بینی می‌شود بیشتر با این پدیده مواجه باشیم.

آخرین اخبار
۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، سید ضیاءالدین شعاعی در مورد آخرین وضعیت میزان غلظت گرد و غبار در استان‌های جنوبی کشور و خوزستان گفت: از روز ۵ شنبه به طور متناوب توده‌های گرد و غبار در سوریه و عراق شکل گرفت که بر اثر وزش بادهای جنوبی به سمت استان‌های جنوب غربی و غرب کشور حرکت کرد.

وی ادامه داد: آخرین توده گرد و غبار ساعت ۳ بامداد در مرکز عراق شکل گرفت و به استان‌های جنوبی رسیده است به گونه‌ای که میزان غلظت آلاینده‌ها به ۱۵۰۰ رسید که با توجه به اینکه حد مجاز ۱۵۰ است می‌توان گفت تقریبا چند برابر حد مجاز است اما بر اساس آنچه مشاهده می‌شود هم اکنون میزان غلظت آلاینده‌ها تقریبا رو به کاهش است.

مدیر ملی کار گروه مقابله با گرد و غبار اظهار داشت: همینطور در ساعت ۱۲ امروز نیز توده مشابهی در عراق شکل گرفته و به سمت ایران در حال حرکت است اما به نظر می‌رسد میزان غلظت گردو غبار در این توده کمتر از توده قبلی باشد.

شعاعی اظهار داشت: فصل پاییز آغاز فصلی است که انتظار می‌رود گرد و غبار را بیشتر از سایر فصول سال داشته باشیم اما اینکه شدت و تناوب آن چگونه خواهد بود تابع شرایط باد است./فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !