چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید انگلیس به ظریف

نیکلاس هاپتون سفیر جدید انگلستان در تهران بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تسلیم ظریف کرد.

آخرین اخبار
۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،نیکلاس هاپتون سفیر جدید انگلستان در تهران بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان ضمن دیدار با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران رونوشت استوارنامه خود را تسلیم ظریف کرد.

نیکلاس هاپتون که پیش از این کاردار انگلیس در تهران بود و قبل از آن عهده‌دار سفارتخانه‌های انگلیس در قطر و یمن بوده، امروز با وزیر خارجه ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را به عنوان سفیر جدید این کشور پس از ۵ سال قطع و کاهش روابط بین تهران و لندن تسلیم ظریف کرد.

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان اعلام خبر فوق گفت: بیش از یک سال است که سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران و بریتانیا فعال بوده و تمام امور جاری توسط کاردارهای دو کشور هدایت می‌شده است. اکنون در پی محقق شدن شرایط برای ارتقای روابط دو کشور تصمیم گرفتند که سفرای خود در تهران و لندن را  مستقر کنند.

وی در عین حال تاکید کرد که ارتقای روابط به معنای حل و فصل مسائل فی مابین نبوده و جمهوری اسلامی ایران کماکان دیدگاه‌های خود را به‌صورت دوجانبه و غیر آن به صراحت اعلام خواهد کرد. 

 نیکلاس هاپتون که پیش از انتصاب به این سمت کاردار انگلستان در تهران بود، قبلا عهده‌دار سفارتخانه‌های انگلستان در قطر و یمن بوده است.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز امروز با حضور در محل وزارت خارجه بریتانیا رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه این کشور کرد.

انتصاب سفرای ایران و انگلیس پس از ۵ سال قطع و کاهش روابط و در راستای ارتقای مناسبات دیپلماتیک انجام شد. البته آنگونه که بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز اعلام کرد ارتقای روابط به معنای این نیست که همه مشکلات و اختلافات حل و فصل شده و دیدگاه‌های دو کشور یکسان است.

قاسمی افزود: قطعا این گونه نیست که با انگلیس به دیدگاه مشترک در باره همه مسائل برسیم ولی بهر حال این پروسه در حال تکمیل است و امیدوارم در زمان خود و به موقع خبر آن داده شود.

 

منبع: فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !