شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مصباحی‌مقدم: FATF در خدمت کنگره آمریکاست

نماینده ادوار مجلس تأکید کرد که FATF در خدمت کنگره آمریکا قرار دارد.

آخرین اخبار
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده ادوار مجلس در نشست بررسی‌های اقتصادی که به همت جمعیت پیشرفت و عدالت برگزار شده بود، با اشاره به اینکه در مجلس قبل قانون مبارزه با تامین مالی ترورسیم را تصویب کردیم، گفت: قانون پولشویی جدای از این قانون است.

وی ادامه داد: در قانون پولشویی آمده است که نباید پولهای قاچاق وارد سیستم مالی شود و موسسات مالی و بانکها مکلف شدند وجوهی را که به سیستم وارد میشود منبع آن را بپرسند.

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: قانون تامین مالی ترورسیم یعنی اینکه اجازه داده نشود که تروریست‌ها از طریق سیستم مالی یک کشور تأمین مالی شوند و گروههایی چون القاعده، داعش، النصره و… جزو آنها هستند که مطابق مبانی سازمان ملل تروریست شناخته میشوند.

مصباحی‌مقدم خاطر نشان کرد: قانون جلوگیری از تامین مالی تروریسم در کشور ما و در مجلس قبل تصویب شده است. سازمان ملل هیچگاه حزب‌الله را تروریست نشناخته است بلکه FATFدر خدمت کنگره آمریکا است.

وی تصریح کرد: دفاع مشروع از خود که توسط حزب الله صورت میگرد در مبانی شکل‌گیری سازمان ملل است.

نماینده سابق مردم تهران تاکید کرد:FATF مطالبات اضافی مطرح کرده و میگوید اگر میخواهید در رده بندی جهانی مبارزه با پولشویی بالا بروید باید به بندهای چهارگانه این قرارداد توجه داشته باشید.

مصباحی افزود:در قانون اساسی جمهوری اسلامی سازمانهای آزادی‌بخشی که برای دفاع از خود در کشورهای  تحت ظلم شکل گرفته اند را تروریست نمیشناسد و باید به آنها کمک کرد./تسنیم

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !