یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مهم‌ترین شباهت شهدای مدافع حرم با شهدای دفاع مقدس پیروی از رهبری جامعه اسلامی است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مهم‌ترین نقطه شباهت میان شهدای مظلوم مدافع حرم با شهدای دوران دفاع مقدس را در پیروی از خط رهبری جامعه اسلامی و به‌اصطلاح ولایی بودن دانست.

آخرین اخبار
۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، شامگاه پنجشنبه در مراسم سخنرانی خود در تالار مهندس مشکی مشهد که به مناسبت گرامیداشت یک‌صد و پنجاه شهید دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم منطقه طلاب برگزارشده بود، خلوص و معنویت شهدا را رمز ماندگاری یاد و نام آن‌ها در تاریخ دانست و اظهار داشت: بسیاری افراد در تاریخ بشریت بر طریقت ظلم و با بی‌عدالتی کشته‌شده‌اند اما در این میان، تنها شهدای دفاع از دین و مکتب خداوند هستند که نامشان در حافظه تاریخ ماندگار شده و تا قیامت از آنان به نیکی و بزرگی یاد می‌شود.

وی افزود: دلیل این جاودانگی در نیت‌های خداجویانه، اخلاص و معرفت مجاهدان راه حق است؛ آن‌ها که تنها رضای پروردگار را در نظر می‌گیرند و حتی عمل به فریضه خدمت به خلق را هم در جهت کسب رضایت او دنبال می‌کنند، از چنان منزلت و محبوبیتی در نزد خداوند برخوردار می‌شوند که حق‌تعالی جان‌های خاکی‌شان را با قرب الهی در ملکوت معاوضه می‌کند؛ دراین‌باره مقام معظم رهبری چه شایسته می‌فرمایند که شهادت، فروختن جان فانی به بهای بهشت و به‌اصطلاح نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است.

تولیت آستان قدس رضوی ولایت رهبر جامعه اسلامی بر مردم را همانند رابطه پدری دلسوز با فرزندان خواند و خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی به‌واسطه رابطه پرمهر و دوطرفه میان رهبر نهضت یعنی امام راحل و امت بود؛ مردم زیر سایه پدری مهربان که در حق امت دلسوز و در برابر مستکبران سخت‌گیر بود، با ستم‌پیشگان جنگیدند و با قطع دستان بیگانگان از اموال و نوامیس خود، داد خود را از آنان ستاندند؛ رابطه دوطرفه رهبری با امت پس از پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس نیز ادامه یافت و جوانان باایمان ما با الگوگیری از شجاعت امام به مصاف دشمنی رفتند که نه یک کشور بلکه جبهه متحدی از دولت‌های معاند چند ده کشور بود.

وی ادامه داد: امام خود مجاهد صدیقی درراه دین خدا بودند و وقتی پیشوای یک ملت، خود بنده مخلص خدا و ساری دهنده دین او باشد، بنا به سنت «اِن تَنصُرُوا الله یَنصُرُکُم» خدا نیز مجاهدت او و امتش را یاری خواهد کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: چگونه برخی افراد به خود اجازه می‌دهند که ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های شهدا و جانبازان را تنها در احساسات ملی‌گرایانه و پان ایرانیستی محصور کنند؛ درحالی‌که وصیت‌نامه‌های شهدا مشحون از تأکید بر اطاعت از ولی‌فقیه، حفظ جایگاه ولایت و نظیر این موارد است؟ شاید بتوان مهم‌ترین نقطه شباهت میان شهدای مظلوم مدافع حرم با شهدای دوران دفاع مقدس را در پیروی از خط رهبری جامعه اسلامی و به‌اصطلاح ولایی بودن دانست.

وی در انتها تصریح کرد: شهادت، گام روبه‌جلوی امت اسلامی برای تعجیل در ظهور منجی موعود است؛ بدون استثنا رویکرد مهدوی گرایانه در میان ایثارگران و شهیدان ما وجود داشته است؛ سربندها و فریادهای یا مهدی در روزهای عملیات و اشک‌هایی که در حین قرائت دعای عهد و دعای فرج از دیدگان منور شهیدان ما جاری می‌شده است، شاهد صدقی بر این ادعاست.

 

منبع: فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !