سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ساخت اولین ترانه با محوریت شهدای مدافع حرم در استان/ برخی موسیقی ها جوانان را تا مرز ناامیدی و خود کشی می برند

این هنرمند بوشهری گفت: برای اولین بار در استان ترانه ای درباره شهید مدافع حرم به نام "علمدار حرم" ساخته شد و تقدیم می شود به روح شهید احمدی جوان که فکر کنم تا دو هفته آینده آماده پخش شود که شعر آن از حجت الاسلام انصاری نژاد و تنظیم مسعود معصومیان است.

آخرین اخبار
۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، امین فرامرزی هنرمند بوشهری در گفتگو با خبرنگار "منبری ها" در خصوص مدت حضورش در فضای هنری گفت: از دوران کودکی فعالیت هایی در مدرسه داشتم ولی فعالیت مستمر در کارهای هنری را سال 90 آغاز کردم و همان سال در جشنواره استانی شرکت نمودم و سپس علاقه مند به حضور در کارهای ارزشی، اعتقادی، دفاع مقدس شدم و حدود سه سال است که کار نمایشی، تئاتر و کارگردانی را نیر انجام می دهم.

وی اظهار داشت: در حوزه دفاع مقدس نیز کارهایی از قبیل "دریا مرد" را سال گذشته کارگردانی کردم که درباره سردار شهید نادر مهدوی و همزمان با سالگرد شهادت این شهید، به مدت یک هفته در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر اجرا شد و مردم هم استقبال خوبی از آن به عمل آوردند.

این هنرمند ارزشی در خصوص فعالیتش در حوزه موسیقی اظهار داشت: در حوزه موسیقی تقریبا از سال 86 یک سری فعالیت هایی داشتم ولی چون فضای موسیقی آن موقع، فضای خوبی نبود و من هم در سن پایین و نوجوانی بودم زیاد جدی نبودم ولی الان چند سالی است که علاقه مند شدم و کار تولید موسیقی را آغاز کردم که تا الان نیز چند اثر منتشر شده است.

وی به اولین اثر موسیقی خود اشاره  کرد و گفت: اولین اثر موسقی ام "این زخم ها"  بود که با موضوع شهید سردار نادر مهدوی بود و سال گذشته منتشر شد و ویدیو کلیپ آن را هم ساختیم که شعر آن از آقای مصعب یحیایی، تنظیم و آهنگسازی آن احمد بحرانی و کارگردانی ویدیوی آن نیز با خودم بود.

فرامرزی با اشاره به کارهای بعدی خود، افزود: "نهنگستان" اثر بعدی من است که به دستگیری آمریکایی ها روی آب های خلیج فارس در زمستان سال گذشته می پردازد. این موضوع سوژه خوبی بود و چون دیدم تاکنون در کشور هیچکس به آن نپرداخته است، این کار را تولید کردم که آن شالله به زودی منتشر می شود.

وی درباره عدم حمایت های مالی مسئولین تصریح کرد: تاکنون کسی حمایت مالی نکرده و همه ی تولیداتم با هزینه شخصی خودم و ارتباط هایی که با مسئولین داشتم، بی نتیجه بود.

ساخت ترانه با محوریت شهدای مدافع حرم

فرامزی خاطرنشان کرد: برای اولین بار در استان، ترانه ای درباره شهید مدافع حرم به نام "علمدار حرم" ساخته شد و تقدیم می شود به روح شهید احمدی جوان که فکر کنم تا دو هفته آینده  آماده پخش شود که شعر آن از حجت الاسلام انصاری نژاد و تنظیم مسعود معصومیان است.

این هنرمند بوشهری در خصوص برقرای ارتباط میان جامعه هنرمندان و جامعه روحانیت عنوان کرد: باید ارتباط روحانیت با هنرمندان  با استقبال بیتشری همراه باشد و آنهایی هم که در مسائل هنری توانمندی دارند ورود کنند.

وی افزود: روحانیت باید خود پای کار هنری بیاید که مفاهیم خود را منتقل کند و به من هنرمندی که می خواهم تئاتر کار کنم، مشاوره بدهد و اصلا خود جامعه روحانیت به من هنرمند محتوا بدهد.

این هنرمند بوشهری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری، جایگاه شهر و موسیقی را قدرتمند دانست و پیرامون اهمیت شعر خوانی گفت: شعرخوانی سبب می شود که جوانان به جای اینکه به موسیقی غربی و غیر ارزشی روی بیاورند؛ جذب موسیقی حماسی بشوند و یک حس اقتداری به آن ها دست بدهد.

فرامرزی اظهار داشت: متاسفانه  ما گاهی می بینیم که موسیقی هایی با مضامین منفی و بی ارزش جوان ها را به مرز ناامیدی و خود کشی می رساند؛ گاهی هم نیز انسان را دچار شادی کاذب می کنند، موسیقی هایی که به ارزش ها لطمه می زنند و به نوعی ولنگاری فرهنگی را ترویج می دهند.

وی افزود: باتوجه به اینکه دشمن دارد برنامه ریزی می کند، ما بر خود واجب دانسته که در بحث هنر انقلاب اسلامی و در بحث ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی فعالیت کنیم و هر جایی که احتیاج باشد چه تئاتر، چه فیلم، خوانندگی و دیگر مباحث هنری وظیفه داریم که کار را انجام بدیم.

این هنرمند بوشهری مطرح کرد: اداره ارشاد که وظیفه اش حمایت  فرهنگی هست، متاسفانه آن طوری که باید وظیفه خود را انجام نمی دهد که یا به خاطر کمبود بودجه هست یا سوء  مدیریت. من فکر می کنم که در طول سی و اندی سال نتوانستیم فرهنگ و هنر که درمان انقلاب بوده را منتشر کنیم.

فرامرزی اضافه کرد: ما به عنوان یک الگوی هنرمند مسلمان داریم فعالیت می کنیم و اولویت با اسلام و ارزش ها و آرمان هایمان است؛ به نظر من باید هنرمندان ارزشی حمایت شوند و بسیج هنرمندانی که شکل می گیرد باید هنرمندان را با هم هماهنگ و فضایی ساخته شود که هنرمندان با هم ارتباط نزدیک با نظارت های سازمانی برای کم هزینه تر شدن تولید آثار داشته باشند.

این هنرمند درباره اینکه آیا می خواهید با همین موضوعات انقلابی فعالیت خود را ادامه بدهید یا موضوعات دیگری مثلا طبیعت را در دستور کار خود دارید، گفت: این همه سوژه خوب یعنی قهرمانان ملی، جانبازان، شهدا داریم که فکر نمی کنم موضوع دیگری ارزش کار کردن داشته باشد.

 

ترانه این زخم ها از این هنرمند بوشهری/ انتهای پیام

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !