سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

روایت رسانه روسی از سامانه موشکی ایران

رسانه روسی در تحلیلی نوشت: ایران موفق شده با تلفیق سامانه موشکی تمام بومی باور -373 و اس-300 روس، دل‌نگرانی‌های موجود در قلمروی هوایی‌اش را رفع کند.

سیاسی
۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،وزنامه «گزتا»، چاپ روسیه در تحلیلی با اشاره به سخنان «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در زمینه ساخت سامانه پدافند هوایی موشکی نوشت: ایران با ترکیب سامانه آنالوگ «باور- ۳۷۳» و «اس-۳۰۰ » احساس امنیت می‌کند و اینک در پی خرید جنگنده‌های سوخو ساخت روسیه برای نیروی هوایی است.

بر این اساس، علاقه ایرانی‌ها در خرید جنگنده‌های روسی ناشی از عملکرد این جنگنده‌ها در عملیات سوریه است. ایران فهرست بلند بالایی از جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های روسیه چون «سوخو-۳۰»، «سوخو-۳۴ » و «سوخو-۳۵ » را فراهم کرده است.

در ادامه این مطلب با اشاره به ذکر جزییات فنی جنگنده‌های نامبرده و به عنوان مثال توانمندی سوخو-۳۵ روسیه در نبردهای هوایی و برتری برابر «اف-۱۵»، «یورفایتر» و «رافائل» فرانسه به نظر یک تحلیلگر روسی پرداخت.

«کانستانتین ماکی‌نف» معاون مرکز راهبردی و تحلیل فن آوری در مسکو به گازتا گفت که ایران آشکارا در پی حل مشکلات دفاع هوایی خود با کمک سامانه کاملا بومی باور -۳۷۳ که سامانه موشکی چند کاناله برد متوسط است، می‌باشد. ایران کار بر این سامانه را بعد از تعویق ارسال سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ از سوی روسیه در اواسط سال ۲۰۱۰ و بمجرد صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز کرد.

رییس جمهور روسیه نیز در آوریل ۲۰۱۵ دستور به ارسال مجدد سلاح‌های پیشرفته به ایران چون سامانه موشکی اس- ۳۰۰ را صادر کرد.

 

منبع: فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !