چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

قراردادهای نفتی به مرور باعث تخلیه نیروهای متخصص داخلی می شود/ نمایندگان ملت به دولت اجازه ندهند سرمایه 30 ساله ملی و حق مردم را پایمال کنند

امام جمعه دلوار گفت: ایراد اصلی قراردادهاى جدید نفتی این است که بدنه صنعت نفت كشور به مرور از نيروى انسانى و متخصصان داخلى تخليه مى شود و مديريت صنعت نفت کشور بعنوان مهمترین گلوگاه اقتصادی کشور برای مدت ۲۵ تا ۳۰ ساله به دست خارجي های بدعهد می افتد.

آخرین اخبار
۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، حجت‌الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه دلوار گفت:  هفته دولت یادآور شهادت دو ستاره پر فروغ تاریخ انقلاب و خدمتگزاران صادق و مخلص است که با تشکیل یک دولت مکتبی در مدتی کوتاه خدمات ماندگاری را به اسلام؛ انقلاب و ملت عزیز ایران ارائه نمودند .

زاهدوست اظهار کرد:  آنچه یاد و خاطره این دو دولتمرد انقلابی و مخلص را برای همیشه بر دلها زنده نگه داشته است روحیه انقلابی آنان ؛ساده زیستی و توجه و  خدمت خالصانه و صادقانه آن ها به مردم بود. و اینکه این دو بزرگوار همیشه ودر همه حال  اطاعت پذیر امام بودند و در برابر زیاده خواهی های دشمنان و زورگویی‌ها ذره ای کوتاه نیامدند و مانند کوه راسخ ایستادگی کردند .

مسئول شورای فرهنگی بخش دلوار افزود:  از خدمات و تلاش های دولت قدر دانی می کنیم اما مردم  توقع دارند که کارنامه درخشان دولت رجائی و باهنر برای همیشه الگوی دولتمردان ما باشد و دولتمردان نظام اسلامی ضمن ساده زیستی که از شاخصه های اساسی دولت آن بزرگواران بود ، مردمی باشند و به فکر تامین نیازها و دفاع از حقوق مردم باشند

عضو شورای تامین بخش دلوار با اشاره به ۱۲ شهریور سالروز شهادت سردار شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار، بیان کرد: یکی از مهمترین درسها و پیام های قیام سردار شهید رئیسعلی دلواری  آن است که بعد عقیدتی و معرفتی قیام بر همه مسائل غلبه داشت بگونه ای که حرکت و قیام ایشان کاملا دینی و الهی بود.

این فعالن فرهنگی استان بوشهر با تاکید بر رویکرد مردمی همایش بزرگداشت ۱۲ شهریور، عنوان کرد: همه فرزندان معنوی شهید رئیسعلی دلواری و خصوصا جوانان برای برگزاری همایش همگی وارد صحنه بشوند اقدام کنند و نسبت به مسئولان هم متذکر شوند و مطالبه گر باشند.

این تحلیل گر ابراز کرد:  ایراد اصلی  قراردادهاى جدید نفتی این است که  بدنه صنعت نفت كشور به مرور از نيروى انسانى و متخصصان  داخلى تخليه مى شود و مديريت صنعت نفت کشور بعنوان مهمترین گلوگاه اقتصادی کشور    برای مدت ۲۵ تا ۳۰ ساله به دست خارجي های بدعهد می افتد.

زاهدوست اذعان کرد:  ما بهره بردارى از تاسيسات و مخازن نفت را به مدت 30 سال به خارجى ها مى دهيم و حتی داورى اختلافات هم  در دست ما نيست و ودر صورت پایمال شدن حقمان طبق قرارداد بايستى در مجامع بين‌المللی رسيدگى شود.

وی خاطرنشان کرد: این دست از قرارداد ها  مربوط به یک فصل  از تاریخ و آنهم روزگار پهلوی بود که عرضه ای در این کشور نبود و نیروی انسانی کاردان و متخصص و توانمند در کف میدان وجود نداشت اما امروزه در دنیا دیگر اینگونه قرارداها منسوخ شده و جایگاهی ندارد.

 امام جمعه بخش دلوار تصریح کرد:  نمایندگان ملت به دولت اجازه ندهند تا در سایه قرارداد های نفتی شرکت های خارجی که سابقه خوبی هم  در این کشور ندارند ۳۰ سال سرمایه ملی و حق مردم را پایمال کنند.

مسئول شورای فرهنگی دلوار تاکید کرد: اصلا چرا قرارداد ۳۰ ساله وضع شود مگر یک وزیر و یا یک دولت می تواند بجای چند دولت آینده تصمیم بگیرد؟ ما باید مواظب باشیم نباید با اعتماد به شرکت های اروپایی سرمایه های کشور و مردم عزیزمان را ارزان و ساده از دست بدهیم./انتای پیام

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !