یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

آزادگان و ایثارگران منتشر‌کننده درس استقامت در جامعه هستند

فرمانده سپاه سلماس گفت: آزادگان و ایثارگران منتشر‌کننده درس استقامت و ایثار در جامعه هستند.

آخرین اخبار
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،از سلماس سرهنگ پاسدار علیرضا مدنی ظهر امروز در حاشیه مراسم تجلیل از آزادگان این شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار داشت: ایثارگران و رزمندگان در دوران سخت اسارت فرهنگ غنی اسلامی را زنده نگه داشته و برای حفاظت از خاک میهن اسلامی تا پای جان خود گذشت کردند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس با استکبار جهانی مقابله عظیمی از طرف ملت ایران انجام شد که امروز شاهد هستیم قدرت انقلاب به حدی رسیده است که توانسته در کشور عراق فرهنگ ایثار و شهادت را گسترش داده و باعث شود که این کشور در مسیر مقابله با تروریسم و داعش همراه کشور عزیزمان شود.

مدنی گفت: اگر ایثار و پایمردی رزمندگان اسلام نبود، حماسه‌های ماندگار دوران پرافتخار دفاع مقدس به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد و فضیلت‌ها و ارزش‌ها به باد فراموشی سپرده می‌شدند.

این مسؤول افزود: آزادگان زینب‌وار پیام عاشورایی خود را انتقال داده‌اند و ثابت کرده‌اند، ملتی که شهادت دارد از اسارت باکی ندارد و مدال آزادگی و اسارت مدالی است که خداوند متعال این نعمت ارزشمند خویش را نصیب انسان‌های پاک و بی‌آلایش خود می‌کنند.

فرمانده سپاه سلماس ادامه داد: انسان‌هایی که از هستی و جان خود در راه رضایت حق گذشته و در این راه، صبر و استقامت کرده‌اند حتما روحی بلند داشته و از فرهنگ عاشورا سرچشمه گرفته‌اند.

وی گفت: برای مقابله با تهاجمات دشمنان به خصوص در بحث فرهنگ اسلامی و دینی باید از وجود ایثارگران استفاده شود تا بتوانیم فرهنگ صحیح را در جامعه منتشر نمائیم.

مدنی خاطرنشان کرد: اگر بعضا شاهد برخی برنامه‌های خارج از اخلاق و دور از عفاف در جامعه شده‌ایم، نتیجه سستی و عدم فعالیت انقلابیون و به خصوص دلسوزان نظام است که باید برای ارائه برنامه‌های فرهنگی در سطح جامعه ضمن مطالعه دقیق ابعاد مختلف اجتماعی و اخلاقی، با کمک خانواده‌ها نسبت به ارائه محتواهای متناسب با روحیه و اخلاق اسلامی و انقلابی تلاش کنیم.

وی گفت: با دیدن برخی هنجارشکنی‌ها در سطح جامعه دل ایثارگران و کسانی که در دوران دفاع مقدس روحیه ایثار و شهادت را با جان و دل درک کردند، می‌رنجد و باید با استفاده از ظرفیت‌های بالای ایثارگران در جهت تربیت صحیح جامعه و ارائه مسائل فرهنگی مناسب نهایت تلاش انجام شود.

فرمانده سپاه سلماس افزود: برخود وظیفه می‌دانم سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را به شما آزادگان سرافراز سلماس تبریک عرض کرده و امیدوارم تحت عنایات ذات اقدس ربوبیت و ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و در پرتو هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای همیشه سرافراز و سربلند باشید./فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !