سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

«سهراب» طلای «رستم» را تکرار کرد/ کسب دومین طلای کاروان امام رضا توسط مرادی

سهراب مرادی به مدال طلای دسته ۹۴ کیلوگرم رقابت‎های وزنه‌برداری بازی‎های المپیک دست یافت.

ورزشی
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،مسابقات وزنه‎برداری دسته 94 کیلوگرم بازی‎های المپیک 2016 ریو از ساعت 2:30 بامداد امروز (دوشنبه) با رقابت 8 ورزشکار آغاز شد. سهراب مرادی و علی هاشمی دو نماینده کشورمان در این دسته به مصاف 6 ورزشکار از کشورهای بلاروس (2 نفر)، اوکراین، لیتوانی، مصر و تایلند رفتند که در نهایت سهراب مرادی، وزنه‌بردار شایسته ایران موفق شد با رسیدن به مدال طلای این وزن، دومین مدال ایران را به دست آورد و طلای کیانوش رستمی را تکرار کند.

در حرکت یک‌ضرب این دسته سهراب مرادی وزنه 182 کیلوگرم را بالای سر برد و علی هاشمی بر وزنه 173 کیلوگرم غلبه کرد.

در پایان حرکات یک ضرب نماینده لیتوانی 177 کیلوگرم، ورزشکار تایلند 177 کیلوگرم، وزنه‎بردار بلاروس (یک) 175 کیلوگرم، نماینده مصر 174 کیلوگرم، ورزشکار اوکراین 174 کیلوگرم و وزنه‌بردار دوم بلاروس 173 کیلوگرم را ثبت کردند.

پس از اتمام حرکات یک ضرب، رقابت‎های دو ضرب آغاز شد.

علی هاشمی در حرکت اول خود 210 کیلوگرم را درخواست کرد که در بالا بردن آن موفق ظاهر شد. وی در دومین حرکت خود نتوانست وزنه 220 کیلوگرمی را بالای سرش ببرد. نماینده دسته 94 کیلوگرم کشورمان در سومین حرکت خود بار دیگر در بالا بردن 220 کیلوگرم ناکام ماند و کار خود را با مجموع 383 کیلوگرم به اتمام رساند.

سهراب مرادی برای اولین حرکت خود 221 کیلوگرم را درخواست داد و به آسانی آن را بالای سر برد. وی پس از اینکه مدال طلایش قطعی شد، با درخواست وزنه 234 کیلوگرم به رکورد المپیک که در اختیار ایلیای قزاق حمله کرد اما در بالا بردن آن وزنه ناکام ماند. وی در حرکت سوم هم ناکام ماند. مرادی با ثبت رکورد 403 کیلوگرم در مجموع و با اختلاف 8 کیلوگرم نسبت به نفر دوم، صاحب گردن آویز طلا شد.

در این دسته نماینده بلاروس با رکورد 395 کیلوگرم دوم شد و ورزشکار لیتوانی با رکورد 392 در جایگاه سوم قرار گرفت. علی هاشمی هم هفتم شد.

رکورد یک ضرب المپیک در این دسته با ثبت رکورد 187 کیلوگرم در بازی‎های المپیک 2000 سیدنی در اختیار کوروش باقری و رکورد دو ضرب به نام ایلیای قزاق است. او وزنه 233 کیلوگرم را در المپیک 2012 لندن به نام خود کرده بود. همچنین رکورد مجموع این دسته هم به نام این ورزشکار قزاق است که وی رکورد 418 کیلوگرم را در المپیک 2012 لندن به ثبت رسانده بود./تسنیم

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !