شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

فرهنگ سازی اساس حفظ محیط زیست است

انزلی- مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور محیط طبیعی با اشاره به استقبال خوب مردم از دومین جشنواره «گل دهی لاله های تالابی» در انزلی گفت: عملکرد این جشنواره موفقیت آمیز بوده است.

آخرین اخبار
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل کهرم که برای شرکت در مراسم اختتامیه دومین جشنواره «گل دهی لاله های تالابی» در انزلی حضور دارد، شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حتی اشاره به یک پدیده طبیعی و بردن نام آن، تلاشی قابل تحسین برای حفظ آن پدیده است.

وی با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از این جشنواره تصریح کرد: حضور پرشور مردم در این جشنواره نشان از عملکرد موفقیت آمیز آن دارد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ها و نعمت های موجود در تالاب انزلی گفت: تالاب انزلی یک منبع غنی خدادادی است که باید به آن رسیدگی شده و از تخریب و تضییع آن جلوگیری کرد.

کهرم نامگذاری جشنواره لاله های تلابی را حرکتی قابل تحسین در راستای یادآوری ضرورت حفظ این تالاب به مردم و مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: قدردانی از لاله تالابی قدردانی از تالاب انزلی است که ضرورت حفظ این میراث طبیعی را گوشزد می کند.

وی افزود: هیچ گاه نمی توان گیلان را بدون تالاب انزلی تصور کرد بنابراین باید کاری کنیم که تالاب با همه زیبایی هایش حفظ شده و به دست نسل آینده برسد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر استفاده صحیح از نعمت های موجود در تالاب انزلی تأکید کرد و گفت: استفاده نادرست از تالاب انزلی و نعمت هایی همچون لاله تالابی به ضرر ما و نسل آینده بوده و لازم است تا از طریق برنامه هایی هدفمند، ضرورت نگهداری از این گل زیبا به مردم به ویژه حاشیه نشینان تالاب آموزش داده شود.

کهرم حل معضلات موجود در تالاب انزلی را نیازمند زمان دانست و تأکید کرد: در گام نخست برای حفظ این تالاب باید درباره آن احساس مسئولیت کرده و در گام بعدی از طریق مدیران مربوطه برنامه هایی برای فرهنگسازی در بین مردم و ذینفعان تالاب تدوین کرد.

وی همچنین نقش رسانه ها در مطالبه گری برای اجرای برنامه های حفاظتی از تالاب انزلی را پررنگ و موثر خواند و خاطرنشان کرد: مسأله محیط زیست پدیده ای نوظهور و نوپا است که مطالبه گری در آن نیاز به تداوم و استمرار داشته و رسانه ها بهترین مطالبه گران و فرهنگ سازان در این حوزه هستند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !