یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

توهمات سیاسی و اغراق در دستاوردهای برجام رکودی بر اقتصاد کشور تحمیل کرده که در 70 سال گذشته بی‌سابقه است

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: توهمات سیاسی و امیدوار شدن به ترحم متخاصمین و اغراق در دستاوردهای برجام رکودی بر اقتصاد کشور تحمیل کرده که در 70 سال گذشته بی‌سابقه است.

آخرین اخبار
۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"،حمیدرضا حاجی بابایی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (17 مرداد 95) گفت: توهمات سیاسی و امیدوار شدن به ترحم متخاصمین و اغراق در دستاوردهای برجام و فاصله گرفتن از اقتصاد مقاومتی و تبدیل فرصت خدمت به جمع‌آوری غنائم رویایی، فرو رفتن در اندیشه‌های نو کلاسیک در اقتصاد و نئولیبرال‌ها متاسفانه رکود بی‌سابقه‌ای در طول 70 سال اخیر را در اقتصاد ایران حاکم ساخته است.

وی افزود: اقتصاد ایران که پارادایم امید به وفای به عهد شیطان بزرگ سیاست‌های انقباضی است به اتاق عمل برده شد اکنون گرفتار عمیق شدن فقر و فاصله طبقاتی، قفل شدن واحدهای تولیدی، بیکاری سرسام‌آور، کوچک شدن اندازه اقتصاد ایران، بلوکه شدن، جی‌بی‌پی و رشد اقتصادی را به دنبال داشته است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاطعانه اعلام می‌کنم اگر اورژانسی اقدامی نکنیم پایه‌های اقتصادی را محکم کنیم و بر روی پای خود بر اقتصاد مقاومتی نایستیم و ناجوانمردی آمریکا را باور نکنیم یک چهارم از شاغلین را بیکار خواهیم کرد.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: وقت آن رسیده است که دولت و مجلس با تکیه بر نگاه تیزبین مقام معظم رهبری و نیروی بیکران ملت جلوی رفتارهای مکارانه آمریکا بایستند و در مقابل اقدام ناجوانمردانه آمریکا اقدامات متقابل را تدارک ببینند و باید بدانیم که آمریکا هرگز به تقویت جمهوری اسلامی نیندیشیده و نخواهد اندیشید. 

وی افزود:  اگر فرض را بر این بگذاریم که آمریکا قدمی در تقویت جمهوری اسلامی برنخواهد داشت و از طرفی برداشتن تحریم‌ها حتما تقویت جمهوری اسلامی را در پی دارد بنابراین آمریکا تحریم‌ها را برنخواهد داشت و در صورتی که بخواهد تحریمی را بردارد قبلا اثرات آن را خنثی خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: افشای دارایی‌ها معیار موثری است که پاسخگویی و صداقت کارمندان دولت را افزایش می‌هد، شفافیت مقامات حکومتی در خصوص دارایی‌های خود به منزله یک عامل بازدارنده در برابر فساد به شمار می‌رود./انتهای پیام

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !