یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رابطه بسیار معناداری میان وقوع قتل و تحصیلات وجود دارد

سردار حیدر عباس زاده گفت: امنیت یک موضوع چند وجهی است و تنها بخشی از آن در دست نیروی انتظامی است و برای تامین امنیت پایدار نیازمند نقش مردم و عزم همگانی همه دستگاه های امنیت ساز، سازمانهای مردم نهاد، مراکز علمی و دانشگاهی، رسانه ها و... هستیم.

آخرین اخبار
۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از گام نیوز؛سردار حیدر عباس زاده در نشست خبری که به مناسبت 17 مرداد ماه؛ (گرامیداشت روز خبرنگار) برگزار شد؛ با ارائه گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی در چها ماهه نخست سالجاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 110 درصد از جرائم خشن در استان کشف شده که 92 درصد آن مربوط به امسال و مابقی مربوط به سال های گذشته است.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر میزان سرقت به عنف از اتباع خارجی زیاد است؛ افزود: در چهار ماه نخست سال 106 فقره سرقت به عنف در استان کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان بوشهر آمار سرقت مسلحانه استان در دو سال اخیر را صفر عنوان کرد و بیان داشت: آمار کشفیات سرقت در این استان در چهارماه امسال 97 درصد است که 67 درصد آن مربوط به سرقت های سال جاری و مابقی مربوط به سنوات گذشته است.

عباس زاده در ارتباط با کالای قاچاق از افزایش 63 درصدی کشفیات این کالا ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و 279 فقره پرونده کالای قاچاق در سطح استان تشکیل شده که در ارتباط با آن 526 نفر دستگیر و 456 خودرو توقیف شده است و ارزش ریالی آنها نیز 1000میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین در ارتباط با کشفیات مواد مخدر بیان کرد: تاکنون یکهزار و 950 کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف، 63 باند تهیه و توزیع مواد نیز متلاشی شد و در راستای مبارزه با موادمخدر بیش از 400 طرح تا کنون انجام شده و در جریان آن 125 خودرو و موتور سیکلت نیز توقیف شده است.

فرمانده انتظامی بوشهر در خصوص جرایم حوزه فضای مجازی خاطر نشان کرد: این جرایم نسبت به مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است که عمده آن بداشت غیره مجاز از حساب های بانکی و مزاحمت های اینترنتی بوده است.

عباس زاده با اشاره به موضوع قتل هایی که  تا کنون در استان رخ داده است گفت: بر اساس تحقیقات و آنالیزهای بعمل از طریق پلیس، طی چهار سال گذشته قتل هایی که به وقوع پیوسته ارتباط معناداری با تحصیلات قاتل داشته است و نشان میدهد که مده ا در از طریق پلیسکمتر از نیم درصد این قتل ها توسط افراد با تحصیلات دانشگاهی انجام شده و مابقی قتل ها دارای تحصیلاتی زیر دیپلم و در حد سیکل به پایین بوده است .
فرمانده عالی انتظامی استان بوشهر با اشاره به موضوع برقراری امنیت در استان اظهار داشت:  امنیت یک موضوع چند وجهی است و تنها بخشی از آن توسط نیروی انتظامی میتواند تامین شود، لذا نقش مردم، سازمان های مردم نهاد، دستگاه های اجرایی و امنیت ساز، مراکز علمی و دانشگاهی، رسانه ها و… و سایرین انکارناپذیر است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اما با این وجود نیروی انتظامی به عنوان متولی ایجاد و تثبت امنیت در کشور تمام تلاش های خود را بر این نکته متمرکز کرده است که ضمن ارائه برنامه های فرهنگی در حوزه پیشگیری از جرائم با جرم های سازمان یافته و غیر سازمان یافته ، بر اساس قوانین موجود و ابلاغی حرکت کند.

انتهای خبر/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !