گاز طبیعی منازل سراسر کشور از مجتمع گازی پارس جنوبی تامین می‌شود

معاون آموزش و منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه گاز طبیعی منازل سراسر کشور از مجتمع گازی پارس جنوبی تامین می‌شود گفت:اگر نیروی انسانی در پالایشگاه‌ها توانمند نباشد گازی به منازل نقاط مختلف کشور نمی‌رسد.

 اسحاق فرشیدی صبح امروز درنشست مشترک تبیین نظام جامع آموزش نیروهای پیمانکاری شرکت ملی گاز  در پارس جنوبی با بیان اینکه نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده نقشی اساسی در توسعه صنعت گاز دارد اظهار داشت: بیش از 70 نفر از مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای تربیت نیروهای شرکت گاز دوره‌های ارتقاء مهارت را در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه ای طی کرده‌اند.

اسحاق فرشیدی با بیان اینکه تاکنون کارگاه‌های آموزشی 11 استان برای تربیت نیروهای انسانی شرکت گاز تجهیز شده است،گفت: در صنعت گاز که امروز صنعت کلیدی کشور است تمامی نیروهای شاغل در آن باید گواهی صلاحیت حرفه‌ای را با حضور در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای متناسب با حرفه شغلی خود کسب کنند.

وی نقش آموزش در تربیت نیروی انسانی را مهم خواند و افزود: اگر مجموعه  پارس جنوبی نسبت به توانمندسازی نیروی انسانی خود اقدام کند این آموزش‌ها به تمامی صنایع استان سرایت می‌کند.

فرشیدی توانمندسازی نیروی انسانی را یکی از دغدغه‌های اصلی صنعت گاز کشور دانست و اظهار کرد:  با توجه به نقش مهم پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در تامین گاز طبیعی منازل در سراسر کشور اگر نیروی انسانی در پالایشگاه‌ها توانمند نباشد محصولی تولید نمی‌شود و گازی به منازل مردم در نقاط مختلف کشور نمی‌رسد.

معاون آموزش و منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه 36 درصد نیروهای قراردادی شاغل در مجتمع گاز پارس جنوبی از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند گفت: این مقوله امر آموزش و مهارت را در صنعت با سرعت بیشتری پیش می‌برد.

وی ظرفیت موجود در پارس جنوبی را متناسب با توسعه مهارت آموزی دانست و افزود: مجتمع گاز پارس جنوبی ظرفیت خوبی برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی در صنایع استان بوشهر و کشور است.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان