مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خبر داد؛

ایجاد 827 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت در بوشهر

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 827 فرصت شغلی با 183 میلیارد ریال هزینه ازمحل تسهیلات اشتغال زایی این نهاد برای مددجویان مناطق مختلف استان ایجاد شده است.

به گزارش سپاس ؛ احمد لطفی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توانمند سازی خانوارهای مددجویان تحت حمایت از مهم ترین برنامه های کمیته امداد است اظهار داشت: این توانمند سازی با ایجاد اشتغال و از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کار آفرین محقق می شود.
 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به فعالیت های سال جاری کمیته امداد در بخش اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 827 فرصت شغلی با پرداخت 18 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال زایی این نهاد، برای مددجویان مناطق مختلف استان ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از دو هزار و 477 فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر 49 میلیارد تومان برای جامعه مددجوی ایجاد شده است، افزود: این تعداد فرصت شغلی زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان کمیته امداد را در این استان فراهم کرده است.
لطفی عمده این مشاغل را در قالب طرح‌های خدمات، دامپروری، کشاورزی، صنایع دستی و شیلات عنوان کرد و بیان کرد: مددجویان متقاضی این مشاغل قبل از ورود به شغل مورد نظر، دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای را برای مدیریت صحیح طرح، فرا گرفتند.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید اهمیت تعیین مدل اشتغال‌زایی برای مددجویان اظهار کرد: در حال حاضر مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد یکی از بهترین مدل‌های ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور می‌باشد.
لطفی با بیان اینکه در حال حاضر پیگیر تقویت الگوی اشتغال در کمیته امداد هستیم، گفت: در کمیته امداد یک الگوی کارشناس محور راه اندازی شده است، به این شکل که فردی که می‌خواهد اشتغال و کار آفرینی ایجاد کند، باید تحت مشاوره و نظارت قرار قرار گیرد.
وی مشاوره قبل و بعد از پرداخت تسهیلات به مددجویان را یکی از مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد عنوان کرد و افزود: برای موفقیت طرح‌های اشتغال مددجویان، ناظران و امدادگران این نهاد از ابتدا تا انتها بر روند اجرای این طرح‌ها نظارت‌های لازم را دارند.
لطفی پشتیبانی از طرح‌های تولیدی مددجویان را از دیگر خدمات کمیته امداد دانست و گفت: خرید محصولات تولیدی، پرداخت تسهیلات مجدد برای توسعه طرح و برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی از دیگر مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد است. فارس

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان