پنجمین المپیاد ورزشی در دو هزار مدرسه استان بوشهر آغاز شد

آئین افتتاحیه پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای شهرستان دیر، در مدرسه سوره شهر دیر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش  سپاس، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر عصر چهارشنبه در این آیین گفت: پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دو هزار مدرسه دولتی و غیردولتی در استان بوشهر آغاز شد.

حسن قلندری خاطرنشان کرد: از اهداف این طرح بالا بردن سطح آمادگی جسمانی دانش آموزان، ایجاد انگیزه و افزایش گرایش دانش آموزان به مدرسه است.

وی بیان کرد: شادابی و نشاط در بین دانش آموزان با رویکرد روان شناختی و تربیتی، افزایش مشارکت پذیری، تقویت هویت ملی و اسلامی دانش آموزان، توسعه ورزش همگانی و مشارکت پذیری تمامی دانش آموزان را از اهداف برگزاری این طرح است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه ارتقای سطح ورزش مدارس در کنار افزایش کیفیت آموزشی ضروری است، افزود: بی توجهی به ورزش مدارس آسیب ها و مشکلات اجتماعی را افزایش خواهد داد.

قلندری تصریح کرد: شناسایی و بالفعل کردن استعداد دانش آموزان در رشته های ورزشی برحسب توانایی و علاقه آنها و نیز همکاری همه معلمان و کادر مدارس در برگزاری و اجرای این طرح می تواند به برگزاری هر چه بهتر این گونه المپیادها و شناخت نخبگان ورزشی در رشته های ورزشی مختلف کمک شایانی کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، برای ارتقای کیفیت درسی در مدرسه‌ها باید به سلامت جسمانی و تقویت روح نشاط و شادابی در بین دانش آموزان پرداخته شود، گفت: امسال در این دوره از المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای ۱۲۰ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف زیر پوشش قرار می‌گیرند.

قلندری با بیان اینکه هدف اصلی آموزش و پرورش کمک به رشد و ارتقا جامعه است از این رو این نهاد می‌کوشد تا از طریق این نیروی انسانی به این مهم دست‌ یابد، افزود: اگر فضای مدرسه شاد باشد، دانش آموز پرسشگر و با اعتماد به نفس به بار می آید و شخصیت مستقلی خواهد یافت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر نیز در این آیین گفت: مدرسه بعنوان کانون تعلیم و تربیت نیازمند نشاط و پویایی است و برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، علاوه بر ارتقاء مهارت های ورزشی دانش آموزان بستر تربیت نسلی شاداب و با نشاط را برای نظام تعلیم و تربیت مهیا می کند.

احمد عبدالله زاده اظهار داشت: توسعه آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی و ارتقای سطح و سلامت جسمی و روحی دانش آموزان از اهداف کلی المپیاد ورزشی درون مدرسه ای محسوب می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: ورزش در دنیای امروز به عنوان یک علم شناخته شده است و جوانانی موفق هستند که ورزش را به مثابه علم در کنار زندگی و تحصیل خود به آن می پردازند.مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان