۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان استان بوشهر پرداخت می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان گفت: تاکنون با پرداخت ۴۷۰ میلیارد ریال آن به متقاضیان اشتغال روستایی موافقت شده است.

احمد لطفی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با رویکرد اشتغال روستایی یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد را توانمند سازی اقتصادی و معیشتی مددجویان دانست و اظهار داشت: در این راستا طرح‌های مهمی برای ایجاد اشتغال مددجویان و تحقق استقلال اقتصادی و معیشتی نیازمندان اجرا شده است.

وی، با بیان اینکه مهم‌ترین مأموریت در کمیته امداد، اشتغال‌زایی پایدار برای خانوارهای تحت حمایت است گفت: 52 دستگاه تراکتور طی ماه‌های آینده به مددجویان واجد شرایط تحت حمایت در روستاهای استان بوشهر به مددجویان کمیته امداد واگذار می‌شود.

لطفی مهمترین اهداف واگذاری این تراکتورها به مددجویان را، پایدارسازی طرح‌های اشتغال روستایی، توسعه و رونق بخشی به طرح‌های کشاورزی مددجویان ساکن روستاها و همچنین اسکان خانوارها در روستا و جلوگیری از مهاجرت به شهرها عنوان کرد و افزود: بر اساس تفاهم نامه بین کمیته امداد مرکز و گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، 52 دستگاه تراکتور سهم این استان است که طی دو ماه آینده به مددجویان واجد شرایط واگذار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه این تراکتورها در قالب تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت واگذارمی شود، خاطر نشان کرد: توزیع این تعداد دستگاه تراکتور برای توسعه فرصت‌های شغلی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد انجام می‌شود که بنا برتوافق صورت گرفته، تراکتورها با 10 درصد تخفیف در قیمت اصلی و مابقی نیز در قالب تسهیلات قرض الحسنه در اختیار خانوارهای تحت حمایت قرار می‌گیرد.

لطفی با اشاره به اینکه تراکتورها در 10  مدل مختلف و با قیمت‌های متفاوت توزیع می‌شوند گفت: توزیع این تراکتورها براساس نیازسنجی اقتصادی روستاها و شهرهایی که مستعد کشاورزی هستند صورت می‌گیرد که نقش موثری در خود کفایی و استقلال مادی خانواده‌ها داشته باشد.

وی از تصویب اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی خبرداد و بیان کرد:  600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر مصوب شده که تاکنون با پرداخت 470 میلیارد ریال آن به متقاضیان اشتغال روستایی موافقت شده است.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان