کارگاه مهارتی آموزی در پادگان‌های نظامی و انتظامی استان بوشهر راه‌اندازی شد

معاون آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از راه‌اندازی کارگاه مهارت آموزی در نیروهای مسلح استان بوشهر خبرداد و گفت: تقویت مهارت‌آموزی در دوره پیش و حین سربازی سبب فراهم شدن اشتغال جوانان پس از دوران خدمت سربازی می‌شود

 احمد لیراوی ظهر امروز در نشست با مسئولان آموزش نیروهای مسلح استان، آموزش فنی و حرفه‌ای را راهکار اشتغال پایدار دانست و بر ضرورت توسعه آموزش‌های مهارتی در بین سربازان وظیفه نیروهای مسلح تاکید کرد.

معاون آموزش،پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای استان بوشهربا تاکید بر اینکه مهارت آموزی و توانمندسازی افراد قبل از دوران سربازی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: با حرفه آموزی زمینه لازم برای اشتغال زایی سربازان فراهم و از سویی به واسطه داشتن مهارت زمان خدمت سربازی آنها کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه با ایجاد انگیزه در جوانان و ارائه مشوق‌هایی به آنها می‌توان آنها را از روی آوردن به سمت آسیب‌های اجتماعی برحذر کرد گفت: مهارت آموزی می‌تواند تاثیر زیادی در رفع معضل بیکاری داشته باشد.

لیراوی با بیان اینکه از توانمندی سربازان می‌توان در سطوح مختلف نیروهای مسلح بهره برد، آموزش فنی و حرفه‌ای را راهکار اشتغال پایدار دانست و خاطر نشان کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای از ارکان مهم ورود افراد به بازار کار و دستیابی به مشاغل پایدار محسوب می‌شود که افراد با کسب مهارت‌ها می‌توانند به عنوان نیروهای کارآمد و خلاق نقش زیادی در پیشرفت و اعتلای کشور داشته باشند.

معاون فنی و آموزشی فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه نیروهای مسلح می‌تواند با توانمندسازی سربازان بهترین استفاده و بهره‌وری را از آنان داشته باشند،اظهار کرد: ترویج و گسترش آموزش فنی و حرفه‌ای جزء تکالیف است و انتظار می‌رود تمام نیروهای مسلح با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای ترویج مهارت آموزی تعامل و همکاری داشته باشند تا با تربیت نیروی انسانی ماهر به جنگ بیکاری رفته و اشتغال جوانان فراهم شود.

وی با اشاره به طرح توانمندسازی سربازان وظیفه خاطرنشان کرد: در این راستا کارگاه مهارت آموزی در نیروهای مسلح استان بوشهر راه‌اندازی شده که تقویت مهارت‌آموزی در دوره پیش و حین سربازی سبب فراهم شدن اشتغال جوانان پس از دوران خدمت سربازی می‌شود.

لیراوی با اشاره به اینکه سربازان سرمایه عظیمی از کشور هستند که در اختیار نظام قرار دارند تاکید کرد: باید در راستای توانمندسازی مهارتی آنان در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال پس از خدمت سربازی گامی مهم برداشته شود.تسنیم

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان