1397/8/16 :: 9:37
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
کارشناس هواشناسی:

بارندگی در استان بوشهر ادامه دارد/ ورود دو سامانه بارشی جدید

بارندگی در استان بوشهر ادامه دارد/ ورود دو سامانه بارشی جدید

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از ورود دو سامانه بارشی جدید به استان بوشهر در هفته آینده خبر داد و گفت: بارندگی‌ در استان بوشهر در روزهای آینده ادامه دارد.

پیام مساعدی  کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به تحلیل نقشه‌های پیش یابی جوی اظهار داشت: ضمن اینکه بارندگی ها متاثر از سامانه بارشی فعال در خلیج فارس به تناوب تا پایان هفته جاری ادامه دارد، پیش بینی می‌شود هفته آینده جو استان به طور متوالی تحت تاثیر دو سامانه بارشی قرار گیرد و آسمان استان به تناوب ابری و بارانی باشد.  

وی ادامه داد: از روز شنبه آینده با ورود سامانه بارشی اول، موج جدیدی از بارندگی‌ها در سطح استان آغاز می‌شود و به تدریج طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ضمن تشدید و تقویت ناپایداری های جوی، بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در سطح استان ادامه خواهد یافت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به تشدید بارش‌ها در روز یکشنبه هفته آینده احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: با خروج این سامانه از استان، سامانه بارشی دوم از روز سه شنبه آینده وارد استان می‌شود که جزئیات بیشتر در مورد نحوه فعالیت این سامانه در روزهای آینده اطلاعات لازم ارائه خواهد شد.

مساعدی بیان کرد: همزمان با ناپایداری های جوی طی هفته آینده، به سبب وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود و توصیه می شود در هنگام دریانوردی ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا تمام ابری طی ساعاتی همراه با بارش باران گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش تندباد لحظه ای پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جهت وزش باد غالبا جنوب شرقی تا شمال شرقی گاهی شمال غربی در مناطق شمالی و مرکزی با سرعت ۱۸ تا ۴۲ گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی استان با سرعت ۱۴ تا ۳۶ گاهی بیش از تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر گاهی بیش از ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر و از فردا در همه مناطق ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتی متر می‌رسد.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان