طی روزهای آینده؛

ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر افزایش می‌یابد

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی روزهای آینده ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

پیام مساعدی کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر  اظهار داشت: بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی جوی بیانگر تداوم ناپایداری‌های همرفتی و محلی در سطح استان بوشهر است.

وی اضافه کرد: از عصر روز یکشنبه تا اواخر روز دوشنبه با نفوذ یک سامانه بارشی از سمت شمال غرب خلیج فارس، آسمان در برخی مناطق استان ابری همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش تندباد لحظه‌ای خواهد بود و احتمال ریزش تگرگ وجود دارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین با توجه به وزش باد غالبا شرقی بر روی دریا بویژه نیمه شمالی خلیج فارس، پیش بینی می شود طی این مدت ارتفاع موج دریا در برخی ساعات افزایش و خلیج فارس تا حدودی مواج و متلاطم شود

وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط استان عمدتاً در ساعات بعدازظهر و شب گاهی همراه با رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی و طی صبحگاه در برخی نقاط مه رقیق پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد متغیر، غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در هنگام وقوع ناپایداری جوی، بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در هنگام ناپایداری جوی به طور لحظه ای بیش از ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان