الماسی نماینده مجلس:

فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه ای به شهرستان های جنوبی داشته باشد

نماینده شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی خواستار نگاه ویژه فنی وحرفه ای استان به شهرستان های جنوبی شد.

به گزارش سپاس سکینه الماسی امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات ادارات فنی وحرفه ای شهرستان های جنوبی استان به میزبانی دیر اظهار داشت: در جامعه کنونی مهارت و تخصص حرف اول را می زند و باید به آموزش تخصصی و کاربردی توجه ویژه ای داشته باشیم.
نماینده مردم کنگان، جم، دیر و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوانان تحصیلکرده و ماهر زیادی در شهرستان های جنوبی وجود دارند که از بیکاری رنج می برند، افزود: انتظار می رود بتوانیم با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان زمینه حضور آنان در صنایع پتروشیمی و نیروگاه اتمی را فراهم کنیم.
وی با اشاره به نقش مشاغل خانگی در اقتصاد کشور و جامعه خاطرنشان کرد: بسیاری از بانوان ما با هزینه شخصی در منازل خود اقدام به کار آفرینی و راه اندازی مشاغل خانگی می کنند که برای توسعه کسب وکارشان نیاز به حمایت دارند.
الماسی با تأکید بر اینکه فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه ای به شهرستان های جنوبی داشته باشد، بیان کرد: انتظار می رود در راستای حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی تسهیلات خود اشتغالی کم بهره پرداخت و بازار فروش مناسب برای کار آفرینان مهیا شود.
وی یاد آور شد: پیگیر راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای با رشته های متناسب با صنعت در کنگان هستیم.
الماسی با بیان اینکه آموزش وظیفه تخصصی فنی و حرفه ای است، افزود: امیدواریم فنی و حرفه استان را در بحث برگزاری دوره های تخصصی مهارت افزایی به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.
وی با تأکید بر لزوم پیگیری جدی احداث ساختمان مراکز فنی و حرفه ای در شهرهای دیر و جم گفت: با توجه به میزبانی شهرستان های جنوبی از صنایع پتروشیمی باید فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه تری از حیث تأمین تجهیزات کارگاهی به مراکز خود در جنوب داشته باشد. فارس

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان