۵۶۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل ار اوائل آبان خبرداد و گفت: پیش بینی می‌شود تا فروردین ماه سال آینده ۵۶۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید شود.

محمدتقی منوچهری  این استان را یکی از مناطق مهم تولید گوجه فرنگی خارج از فصل دانست و با بیان اینکه 11 هزار و 500 هکتار از اراضی  استان بوشهر به  کشت  این محصول اختصاص دارد  اظهار داشت: بوشهر یکی از قطب‌های تولید سبزی و صیفی‌جات خارج از فصل است که امسال 11 هزار و 500 هکتار اراضی به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین اراضی در شهرستان دیر به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص دارد بیان کرد: 4 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان دیر به کشتگوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص دارد که برداشت آن از اوائل آبان آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، دیر، دشتی و دشتستان را بیشترین اراضی کشت گوجه فرنگی خارج از فصل دانست و گفت: پیش بینی می‌شود تا فروردین ماه سال آینده 560 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید شود.

منوچهری با بیان اینکه گوجه فرنگی استان‌ها در فصل سرد سال از استان بوشهر تامین می‌شود افزود: علاوه بر تامین گوجه فرنگی کشور، مقایری نیز به کشورهای قطر، عراق، افغانستان و روسیه صادر می‌شود.

وی  بیان کرد:  سال قبل افزون بر 80 هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر به کشورهای قطر، روسیه، افغانستان و عراق صادر شد./ ایرنا

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان