دانشگاه‌ های بوشهر و آلمان همکاری پژوهشی می کنند

مدیر امور پژوهش دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: این دانشگاه در زمینه تداوم ‌پذیری انرژی و محیط زیست در ایران با دانشگاه اشتوتگارت آلمان همکاری پژوهشی می‌کند.

روح الله فاتحی روزسه شنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: در این زمینه نشست‌هایی از 21 تا 23 مهر با حضور استادان و پژوهشگرانی از انیستیتو اقتصاد انرژی و کاربرد منطقی انرژی (IER) دانشگاه اشتوتگارت آلمان و دانشکده مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف و جمع دیگری از متخصصان صنعت و دانشگاه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.
وی بیان کرد: این نشست ها آغازی بر همکاری مشترک بین دانشگاه های خلیج فارس و دانشگاه اشتوتگارت آلمان در اجرای طرح «نوآوری‌هایی برای آینده تداوم ‌پذیر انرژی در ایران» با حمایت وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان است.
فاتحی ادامه داد: در این طرح که شامل هفت محور حمل و نقل الکتریکی، صنعت، انرژی تجدیدپذیر، جزیره سبز، ‌شهر تداوم‌پذیر، اقتصاد و شبکه انرژی ایران است، دانشگاه خلیج فارس بوشهر به عنوان همکار علمی حضور دارد.
فاتحی ادامه داد: این همکاری با انعقاد تفاهم نامه بین مرکز پژوهش نفت و گاز دانشگاه خلیج فارس و انیستیتو اقتصاد انرژی و کاربرد منطقی انرژی (IER) دانشگاه اشتوتگارت آلمان آغاز شده است.
وی افزود: تبادل دانشجو و استاد و برگزاری نشست های تخصصی با موضوع های متناسب با نیاز استان بوشهر از جمله موراد گنجانده شده در این تفاهم نامه است.
دانشگاه خلیج فارس با حدود هفت هزار دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 48 رشته کارشناسی ارشد و 13 رشته دکترا، جهت گیری خود را در حوزه کار آفرینی قرار داده و این دانشگاه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پایلوت دانشگاه کار آفرین انتخاب شده است.ایرنا

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان