1397/7/24 :: 13:13
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

آزمون سخت شهردار بوشهر/ ابهام و رکود خط و نشان می کشد

آزمون سخت شهردار بوشهر/ ابهام و رکود خط و نشان می کشد

سید نورالدین امیری در آغاز مسئولیت خود در شهرداری بوشهر با مشکلات انباشته شده ناشی از ابهام در مدیریت شهری روبرو است.

به گزارش سپاس امروز زمان یافتن مقصر برای بی شهردار بودن بوشهر در یکسال گذشته نیست و مردم خود بهترین قاضی هستند و مسببین این تعلل و آسیب را می شناسند. اما بعد از با تایید حکم نورالدین امیری برای تکیه بر مسند شهرداری بوشهر، اگر بخواهیم مشکلات شهری بوشهر را نام ببریم لیستی بلندبالا داریم که در یکسال گذشته انباشته شده اند و نمی توان یک شبه انتظار برطرف شدن انها را داشت و اولین اقدام امیری در شهرداری بوشهر باید اولویت بندی مشکلات برای رسیدگی به آنها باشد.

یکی از مهمترین وظایف شهردار بوشهر تجدید روحیه و انگیزه کارمندان و پرسنل شهرداری بوشهر است که بلاتکلیفی تاثیر ناخوشایندی بر آنان گذاشته است.  نیروهای با انگیزه و با نشاط تاثیر قابل توجهی در ارائه خدمات مناسب به شهروندان در بخش های مختلف شهرداری دارند.

از دیگر اولویت های نورالدین امیری باید دفاع از منافع عمومی و حراست از  بیت المال  باشد. در یکسال اخیر اخبار گوناگونی از تخلف در پروژه های ساختمانی سطح شهر در فضای مجازی و رسانه ها و اعضای شورا منتشر گردیده که باید بررسی شده و در صورت صحت با قاطعیت  با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد. استخدام بدون مجوز نیرو در شهرداری بوشهر از دیگر موضوعاتی است که اخبار آن شنیده می شود و نیاز به پیگیری دارد.

نارضایتی پیمانکاران شهرداری بوشهر از وضعیت قراردادها از دیگر مشکلاتی است که باید با قید فوریت رسیدگی گردید زیرا تاثیر مستقیمی در خدمات رسانی به شهروندان دارد.

مشکلات مالی از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه جدی شهردار بوشهر قرار گیرد زیرا بدون منابع مالی لازم خیلی از امور شهرداری با مشکل روبرو می گردد. انتشار خبر عدم وضعیت مناسب مالی شهرداری بوشهر از ابتدای سال تاکنون خبری ناخوشایند برای امیری است و در کنار آن پروژه های راکد و زمینگیر عمرانی شهری بوشهر از دیگر دغدغه هایی است که شهردار بوشهر باید توجه خاصی به آن داشته باشد.

مشکلات عدیده بافت قدیم به عنوان هویت تاریخی بوشهر از مسائلی است که همیشه در صدر اخبار و خواسته های مردمی بوده و باید با عزم جدی و تلاش جهادی به رفع این مشکلات اقدام کرد. نبود پارکینگ کافی در سطح شهر بوشهر در سالیان اخیر شهروندان را آزار داده و هر چند که تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته و اندکی  ازاین گره گشوده شده اما شهرداری می تواند با تعامل خوب با بخش های دولتی و خصوصی این موضوع را به نحو مناسبت تری مدیریت کند.

آسفالت کوچه ها به ویژه در مناطق جنوبی شهر از دیگر خواسته های شهروندان  است که با رکود مواجه  شده است. نارضایتی ساکنین تنگک سوم از بوی نامطبوع سوزاندن زباله های شهری و ورود فاضلاب های تصفیه نشده به دریا از دیگر مشکلاتی است که سلامت مردم را تهدید می کند. عدم سمپاشی به موقع فاضلاب ها در بوشهر و جولان سوسک و موش ها در کنار رسیدگی به وضعیت سرویس های بهداشتی پارک ها از دیگر تهدید کننده های سلامتی بوشهری ها است که باید به آن توجه ویژه گردد.

احداث پل عابرپیاده شهرک نیایش یک ضرورت است تا مردم دیگر شاهد از دست دادن عزیزان خود نباشند و شاید اگر بوشهر شهردار داشت آن اتفاق تلخ نمی افتاد. شهردار باید نیم نگاهی هم به تکمیل و رفع نواقص تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی داشته باشد.

نبود شهر بازی بزرگ و استاندارد از کمبودهایی است که بوشهر را رنج می دهد و احداث شهربازی به افزایش مراکز تفریحی و افزایش رضایتمندی شهروندان کمک می کند و البته رسیدگی ویژه به موضوع حاشیه دار چرخ و فلک در حال احداث هم نباید شهردار بوشهر از آن غفلت کند.

مشکلات کارگردان شهرداری، تعطیلی چند ماهه پلاژ بانوان و... از دیگر مشکلاتی است که شهردار بوشهر باید اقدامات موثری برای رفع آن انجام دهد.

حالا که روزنه ای از امید در شهر بوشهر ایجاد شده است، شورای شهر و همه دستگاه های مسئول باید همکاری همه جانبه ای با شهردار بوشهر داشته باشند و کسی حق سهم خواهی از شهردار بوشهر ندارد./ انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان