1397/7/16 :: 9:42
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
با اجرای طرح معنوی نائب الشهید؛

نائبان شهدا در پیاده روی اربعین با شعار " حب الحسین یجمعنا " حضور دارند

 نائبان شهدا در پیاده روی اربعین با شعار

اربعین امسال طرح نیابت شهداء را با توزیع کارت های نیابت شهداء کشورهای مختلف، به چهار زبان عربی ، انگلیسی ، اردو و فارسی و با برپایی ۶ موکب و غرفه اختصاصی طرح نیابت شهداء در مسیر پیاده روی اربعین حسینی و خروجی های مرزی مهران ، چزابه و شلمچه و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت، انجام می شود.

به گزارش سپاس؛ محمد جواد فرامرزی دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد اربعین استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی  انجام شده توسط کارگروه شاهد کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان ، امسال طرح پیاده روی اربعین به نیابت از شهداء، گسترده تر از سال های قبل اجرا می شود.

 وی اظهارکرد: تلاش این طرح بر این موضوع معطوف است که گفتمان نیابت شهداء در میان مردم و اقشار مختلف نهادینه شده و به نحوی گسترش یابد که هر زائری که تصمیم می گیرد به پیاده روی اربعین حسینی بیاید، نیت نماید که نائب شهیدی باشد و پیاده روی و زیارت خود را متبرک به نام و یاد شهیدی نماید.

 فرامرزی افزود: از بنیاد شهید استان ، سازمان فرهنگی شهرداری استان و دستگاههای فرهنگی و هیئت های مذهبی و مسئولین کاروانهای زیارتی خواسته شده است که برای فرهنگ سازی و ترویج این طرح تلاش نموده و برنامه هایی را با استفاده از تمام ظرفیتی که در اختیار دارند،به اجرای این طرح کمک و همیاری کنند و فرزندان شاهد عضو این کانون که در شهرهای مختلف با هماهنگی ائمه جمعه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حال فعالیت هستند، مسئولیت کارگروه شاهد شهر خود را برعهده داشته و از آنها نیز خواسته شده است که مشابه سال های قبل تمام تلاش خود را بکارگیرند و به رسالت زینبی فرزندان شهداء در ادامه راه شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، عمل کنند.

 مسئول کارگروه شاهد عنوان کرد: مهمترین مشکل در مسیر اجرای شایسته این طرح را ضعف منابع مالی و امکانات و عدم همراهی مؤثر نهادهای مسئول دانست و تصریح کرد: این طرح از مؤثرترین و ارزشمندترین طرح های فرهنگی در حوزه اربعین است که مورد استقبال چشمگیر و زائد الوصف زوار اربعین حسینی و مسئولان کشور عراق قرار گرفته است. لذا انتظار می رود نهادهای مسئول و دارای بودجه و امکانات با یاری این طرح، به وظایف خود نسبت به شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که پیام اصلی مسیر زینبی اربعین حسینی است و مورد درخواست و استقبال خیل عظیم زائران نیز می باشد، به نحو شایسته ای عمل نمایند.

 

 این فرزند شاهد ابراز کرد : امسال سومین سال برای تجربه این خدمت را خواهیم داشت ما در دو سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی داشته ایم البته موضوع نائب الشهید محدود به پیاده روی اربعین نبوده و طرح نیابت شهدا را در تمامی سفرهای زیارتی مشهد مقدس کربلای معلی به اجرا در آورده ایم که امیدواریم موجبات شادی و رضایت شهدا قرار گرفته باشد/انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان