خیران در آستانه سال تحصیلی جدید به یاری خانواده‌های نیازمند بشتابند

امام جمعه بوشهر با تاکید بر بازگویی خاطرات فداکاری و رشادت رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس گفت: خیران در آستانه سال تحصیلی جدید به یاری خانواده‌های نیازمند بشتابند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر حماسه بزرگ عاشورای حسینی را تجلی اسلام ناب محمدی(ص) دانست و اظهار داشت: عاشورای حسینی و پیام کربلا قطب‌نمای صحیح از اسلام ناب محمدی(ص) است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر امام حسین(ع) را ریشه عبودیت الهی دانست و تاکید کرد: قیام امام حسین(ع) که زینت بخش آسمان و زمین است در  ابعاد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، خانوادگی، امنیتی، نظامی، علم و فناوری نقش مهمی دارد و زمینه توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم می‌کند.

امام جمعه بوشهر، حرکت و پیروزی انقلاب اسلامی را بر مبنای عاشورای حسینی دانست و افزود: در استان بوشهر با شرایط این شیوه زمینه توسعه و پیشرفت آن محقق شده است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و  یاد و خاطره شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی تصریح کرد: رزمندگان استان بوشهر در 8 سال جنگ تحمیلی نقش مهمی داشته‌اند که برگزاری این هفته با تبیین جایگاه رزمندگان و حماسه آنان مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌های رزمندگان کمتر از آن عملیات نیست گفت: بازگویی خاطرات فداکاری و رشادت رزمندگان و حماسه آفرینی رزمندگان 8 سال دفاع مقدس باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تحقق  مقاومت حماسی در برابر جنگ اقتصادی گفت: در شرایطی که دشمن جنگ اقتصادی را در جامعه حاکم کرده باید با نگاه حماسی، مقاومت حماسی را در جامعه ایجاد کرد تا از آخرین عقبه بحران‌ها عبور کنیم و با برگزاری جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آنرا به نسل آینده تحویل داده شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به بازگشایی مدارس بر توجه به دانش‌آموزان نیازمند تاکید کرد و افزود: هر چند در سال‌های اخیر کارهای خوبی در حوزه زیرساختی مدارس انجام شده ولی در زمینه اقتصاد آموزشی جامعه دچار مشکل است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به مشکلات دانش‌آموزان نیازمند گفت: برخی خانواده‌ها در ثبت نام دانش‌آموزان و تامین لوازم‌التحریر و البسه با مشکل مواجه هستند که باید نهادها، خیران و شرکت‌ها به این مهم توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از توجه کمیته امداد، اوقاف و امور خیریه، سپاه، نهادهای خیریه، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حل مشکلات نیازمندان تاکید کرد: حجم مشکلات آنقدر زیاد است که باید خدمات حمایتی افزایش یابد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه مراکز مذهبی و فرهنگی به برنامه‌های ماه محرم تصریح کرد: شرایط اقتصادی کشور در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در ایام ماه محرم قرار بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه استان بوشهر تنها استانی است که موزه دفاع مقدس ندارد تاکید کرد: رزمندگان استان بوشهر در 8 سال دفاع مقدس نقش مهم و ویژه‌ای داشته‌اند که ایجاد موزه دفاع مقدس در این استان می‌تواند رشادت‌ها و حماسه‌های این دلیرمردان را تبیین کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر جانمایی و واگذاری زمین برای ایجاد موزه دفاع مقدس افزود: برای راه اندازی موزه دفاع مقدس استان بوشهر باید جهادی و انقلابی عمل شود چراکه در این موزه تاریخ حماسه آفرینی استان بوشهر ثبت می‌شود.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان