مدارس استان بوشهر با ۱۸۳۷ نفر کمبود نیروی آموزشی مواجه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی راهی کلاس‌های درس می‌شوند گفت: مدارس استان بوشهر با ۱۸۳۷ نفر کمبود نیروی آموزشی مواجه است که از طریق طرح‌های مختلف جبران می‌شود.

ناصر کرمی بعدازظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر تعداد دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته را 214 هزار نفر دانست و اظهار داشت: در سال تحصیلی پیش‌رو تعداد دانش‌آموزان به 230 هزار نفر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش 388 کلاس درس در استان بوشهر گفت: تعداد کلاس‌های درس استان بوشهر از 7 هزار و 562 کلاس در سال تحصیلی گذشته امسال با افزایش 388 کلاس به 7 هزار و 950 کلاس می‌رسد که بزرگترین چالش آن تامین نیروی انسانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر مشکلات اعتباری و مالی را مورد اشاره قرار داد و افزود: علاوه بر مشکلات مالی در حوزه آموزش و پرورش، در سال تحصیلی پیش‌رو با چالش کمبود معلم مواجه هستیم که سال  تحصیلی گذشته از طریق نیروهای حق‌التدریسی، اضافه‌کاری نیروهای شاغل، سرباز معلم و بسته‌های حمایتی جبران شد.

کرمی با اشاره به بازنشسته شدن 552 نیروی آموزشی مدارس استان بوشهر بیان کرد: در سال تحصیلی جدید 552 نیروی آموزشی استان بوشهر بازنشسته می‌‌شوند و 266 نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد به جمع معلمان استان افزوده می‌شود.

وی، با بیان اینکه آموزش و پرورش با کمبود 2 هزار و 889 نیروی آموزشی مواجه است افزود: یک‌هزار و 52 معلم از طریق نیروهای حق‌التدریس جبران می‌شود ولی یک‌هزار و 837 نفر همچنان کمبود نیروی آموزشی در مدارس استان بوشهر وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: این کمبود باید از طریق اضافه کار شاغلان، خرید خدمات آموزشی و بسته‌های حمایتی جبران شود.

کرمی با بیان اینکه این برنامه جبران کمبود نیروی آموزشی اجرا می‌شود تاکید کرد: پیشاپیش اعلام می‌شود اگر در روزهای اول سال تحصیلی جدید برخی کلاس‌ها با کمبود معلم مواجه بود با برنامه‌ریزی‌های انجام  مشکل معلم این کلاس‌ها برطرف می‌شود.تسنیم

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان