1397/6/7 :: 12:16
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
فعال رسانه ای استان بوشهر؛

موج سواری منافقین برای تخریب اعتقادات دینی و از بین بردن وحدت مسلمان/کابران شبکه های اجتماعی سواد فضای مجازی خود را افزایش دهند

موج سواری منافقین برای تخریب اعتقادات دینی و از بین بردن وحدت مسلمان/کابران شبکه های اجتماعی سواد فضای مجازی خود را افزایش دهند

مدتی است دشمنان اسلام در حال از هم گسستگی بین کشورهای مسلمان هستند و روزانه با مطرح کردن موضوعات مختلف در حوزه سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی شبهایتی را وارد جامعه اسلامی می کنند و برخی افراد ساده لو نیز به همراه این موج ها گمراه و سودجویان منافق موج سواری می کنند.

به گزارش سپاس؛ مبین شجاعی مقدم مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی سپاس نوشت: مدتی است دشمنان اسلام در حال از هم گسستگی بین کشورهای مسلمان هستند و روزانه با مطرح کردن موضوعات مختلف در حوزه سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی شبهایتی را وارد جامعه اسلامی می کنند و برخی افراد ساده لو نیز به همراه این موج ها گمراه و سودجویان منافق موج سواری می کنند.

با توجه به اینکه تهاجمات فرهنگی در سطوح مختلف جامعه احساس می شود نیاز است نیروهای انقلابی وارد عرصه جهاد فرهنگی شوند و از هر گونه نقشه های شوم دشمنان اسلام جلوگیری و با بصیرت و روشنگری خود در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب گام های تاثیرگذاری بردارند.

امروز با وجود همه تکنولوژی هایی که وجود دارد اما فضای مجازی در همه سنین جامعه توسعه یافته است که باید اقدامات فرهنگی و اجتماعی بیش از پیش فعالتر شود  تا جوانان و نوجوانان در مسیر انحرافی و طرح های دشمنان قرار نگیرند.

مدتی است آمریکا با همراهی اسرائیل و پشتیبانی مالی عربستان و طراح سناریو توسط انگلیس استارت مطرح کردن شبهات دینی و ورود به اعتقادات مردم سرزمین های اسلامی را آغاز کرده است تا بتوانند در کنار همه تحریم های اقتصادی با تخریب اسلام اعتقادات مرم را دچار خدشه های عمیق کند که تقریبا در برخی موارد موفق عمل کرده است.

برخی افراد ساده لوح که برخی از آنها در سطوح مختلف مسئولیتی قرار دارند در موج های اعتقادی و دینی دشمنان قرار گرفته و بازی های دشمن را پاس کاری می کنند؛ غافل از اینکه در حال تخریب و تیشه به ریشه گذشته و آینده خود هستند اما همچنان  به فعالیت های ضد دینی خود ادامه می دهند.

یکی از مهمترین چالش هایی که دشمن با مطرح کردن آن سعی دارد وحدت بین کشورهای اسلامی بخصوص تعامل ایران و عراق از بین ببرد، مطرح کردن موضوعات اجتماعی است که اخیرا در شبکه های اجتماعی توسط برخی از کاربران تصاویر و فیلم هایی در حال انتشار است.

با توجه به اینکه راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی به عنوان گردهمایی بزرگ سیاسی بین کشورهای مسلمان در کشور عراق با مدیریت جمهوری اسلامی ایران و همراهی کشور عراق صورت می گیرد، آمریکا و همپیمانانش در تلاش هستند تا بتوانند این گردهمایی بزرگ را با ایجاد اختلافات مذهبی  به تعطیلی کامل بکشانند.

بنابراین مطرح کردن هرگونه شبهات دینی در شبکه های اجتماعی طرح آمریکایی است که در تلاش هستند وحدت بین کشورهای منطقه را از بین ببرند و از اقتدار جمهوری اسلامی ایران در زمینه های سیاسی و نظامی کم کنند تا بتوانند خود نقش آفرینی کنند، که این کار با حضور مدافعین حرم هیچ وقت به ثمر نخواهد نشست.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی خارجی غافل از اینکه این گونه انتشارات از قبل تعیین شده است و هیچ گونه ارتباطی با اصل موضوع ندارد و یک اقدام ضد فرهنگی توسط دشمنان اسلام است اما همچنان نقشه های دشمنان را اجرا و به انتشار فیلم و تصاویر غیرواقعی کمک می کنند.

من به عنوان یک فعال رسانه ای از کابران شبکه های اجتماعی درخواست دارم که توان سواد رسانه ای خود را افزایش دهند و قبل از ارسال هر گونه متن، فیلم یا تصاویر در شبکه های اجتماعی حتما مطالعاتی کوتاه در خصوص اصل موضوع داشته باشند تا خدشه ای به اعتقادات دینی و اصیل ایرانی وارد نشود و یا بی احترامی به هیچ شخصیتی نشود.

مسئولین داخلی بخصوص در حوزه فرهنگی باید تلاش کنند تولیدات بسیار زیادی با موضوعات متفاوت برای همه سنین طراحی و برنامه ریزی جهت انتشار داشته باشند تا همه مردم تهدید های دشمنان را به یک فرصت تبدیل کنند و در راستای جهت انتقال فرهنگ اسلام به تمام جهانیان نقش آفرین باشند./انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان