در ۴ ماهه نخست امسال؛

تعداد ازدواج‌ها در استان بوشهر افزایش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: در چهار ماهه نخست امسال، ثبت واقعه ازدواج در استان بوشهر افزایش یافت.

به گزارش سپاس، کیامرث صالحی‌نیا شنبه‌شب در نشست با فرماندار دشتی در بررسی مسائل و مشکلات ثبت و احوال این شهرستان اظهار داشت: جمعیت برآوردی ایرانیان استان بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ به یک‌میلیون و ۱۵۷ هزار و ۱۸۴ نفر رسیده است.

مدیرکل ثبت و احوال استان بوشهر با بیان اینکه برای دریافت کارت هوشمند ملی ۷۰.۳ جمعیت استان ثبت نام کرده‌اند افزود: از این تعداد تاکنون قریب ۶۸ درصد کارت‌های هوشمند خود را دریافت کرده‌اند و امیدواریم باقی‌مانده جمعیت هم در اسرع وقت به دفاتر حضور پیدا کنند.

وی از ثبت واقعه ولادت در سال گذشته به تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۱ نفر خبر داد و بیان کرد: نرخ ثبت ولادت تا یک سال ۱۸.۸ در هزار است یعنی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر از جمعیت استان حدودا ۱۹ نفر به جمعیت آن اضافه‌ شده است.

مدیرکل ثبت و احوال استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس آمار پایگاه جمعیتی کشور، هفت هزار و ۳۲۷ واقعه ازدواج و تعداد یک هزار و ۸۵۲ واقعه طلاق در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

صالحی‌نیا با بیان اینکه سال ۱۳۹۶ در استان بوشهر بیشترین اسامی پسرها حسین، محمد و امیرعلی و بیشترین اسامی برای دخترها فاطمه، زهرا و زینب انتخاب کردند، افزود: تعداد ازدواج‌هایی که صورت گرفته ۸۸ واقعه مربوط به مزدوجینی است که نام زوج علی و نام زوجه فاطمه یا زهرا بوده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر از افزایش ثبت واقعه ازدواج خبرداد و تصریح کرد: در چهار ماهه نخست امسال ۳ هزار و ۷ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.مهر

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان