1397/5/18 :: 9:6
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

افتتاح بخش گویای دیجیتال ویژه نابینایان و کم بینایان دربوشهر

افتتاح بخش گویای دیجیتال ویژه نابینایان و کم بینایان دربوشهر

مدیر عامل نماینده انجمن نابینایان ایران در استان بوشهرگفت: کتابخانه دیجیتال ویژه نابینایان و کم بینایان با پیگیری انجمن نابینایان ایران و مشارکت شرکت سامسونگ در راستای مسئولیت اجتماعی آن شرکت تاسیس شده است.

به گزارش سپاس ، غلامحسین کروبی مدیر عامل نماینده انجمن نابینایان ایران در استان بوشهردر گفت و گو با خبرنگار سپاس اظهارداشت: بخش گویای دیجیتال ویژه نابینایان و کم بینایان  برای اولین باربا حضور مسئولین استانی و کشوری در مرکز استان بوشهر افتتاح شد. 

وی بیان کرد: با جست‌وجویی ساده و همچنین گفت‌وگو با برخی کارشناسان و متولیان امور نابینایان می‌توان پی برد که میزان تولید کتاب‌های ویژه این افراد بسیار کمتر از نیازهای آنهاست.

این مسئول گفت: علاوه به دلیل گستردگی زیادی که جمعیت نابینایان در سطح کشور دارند، دسترسی آنها به کتاب‌ها و مجله‌های با خط بریل نیز محدود است.

کروبی تصریح کرد: با توجه به اینکه سرانه مطالعه در کشورمان بین ۲ تا ۱۵ دقیقه است، باید اعلام کنم که سرانه مطالعه کودکان نابینا در حداقل میزان ممکن قرار دارد چراکه این افراد دسترسی مناسبی به کتاب ندارند. حتی معادل نیم‌درصد کتاب‌هایی که هر سال در ایران منتشر می‌شود، برای نابینایان کتاب چاپ نمی‌شود.

وی گفت:  این کتابخانه با پیگیری انجمن نابینایان ایران و مشارکت شرکت سامسونگ در راستای مسئولیت اجتماعی آن شرکت تاسیس شده است.

این مسئول تاکید کرد: در قوانین جدید دولت الزامی ایجاد کرده که باید به معلولان و نابینایان خدمات فرهنگی ارایه شود. امیدواریم با اجرایی شدن این قوانین، دسترسی نابینایان به کتاب‌ها و مجله‌های بیشتری دسترسی داشته باشند

وی اظهار داشت: در کشور هم اکنون ۱۵۰ هزار نابینای مطلق و ۷۵۰ هزار نفر با اختلالات بینایی زندگی می کنند و این قشر در کنار نیاز به مناسب سازی محیط شهری و زندگی، باید از امکانات فرهنگی و کتابخانه برخوردار باشند که امروز پانزدهمین کتابخانه گویا افتتاح می شود

کروبی گفت: خوشبختانه با همکاری سامسونگ، موسسه عصای سفید، و مرکز نابینایان خزانه تهران و نمایندگی انجمن نابینایان در استان بوشهر و مشارکت خیرین، کتابخانه گویا در بوشهر افتتاح می‌شود.

غلامحسین کروبی مدیر عامل نماینده انجمن نابینایان ایران در استان بوشهر از همه افراد حقیقی و حقوقی و خیرین که در تاسیس کتابخانه گویا و سایر فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری نابینایان قدردانی کرد و خواستار همکاری شهرداری ها و سازمان‌هایی مانند نیروگاه اتمی، سازمان بنادر و پارس جنوبی شدند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان