1397/5/17 :: 6:43
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

آب شیرین کن راهکار رفع عطش بوشهری ها

آب شیرین کن راهکار رفع عطش  بوشهری ها

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: اجرای طرح آب شیرین کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر آغاز شده است .

به گزارش سپاس ؛ محمد پوریوسفی سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان گفت: در جا‌هایی که چاه‌های آب شور وجود دارد، امکان سرمایه‌گذاری برای ایجاد آب شیرین‌کن فراهم است و ما نیاز به سرمایه گذار داریم.

وی گفت :تاکنون دو طرح آب شیرین‌کن به ظرفیت هرکدام ده هزار متر مکعب در شبانه‌روز در کنگان و بوشهر وارد مدار تولید است  و اجرای طرح آب شیرین کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر آغاز شده است .

این مسئول بیان کرد: در سال گذشته اجرای طرح های آب شیرین کن هزینه های بالایی در برداشت که با تغییر صورت گرفته در فناوری مرتبط با آن هزینه های اجرای این طرح ها کاهش پیدا کرده است.

محمد پوریوسفی با بیان اینکه طرح‌های آب شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود افزود: پس از بهره‌برداری از این طرح‌ها، آب تولیدی به صورت تضمینی خریداری و با قیمت بسیار کم در اختیار مشترکان آب قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با این حال علاوه بر ضرورت در موضوع مصرف مدیریت آب نیاز است قبل از ورود روان آبها به دریا در زمینه جمع آوری مدیریت آن اقدام لازم صورت گیرد تا در این بخش متحمل هزینه های زیاد شیرین سازی آب نشویم.

وی با اشاره به اینکه مجوز ساخت آب شیرین کن در شهرهای وحدتیه ، دالکی و 26  روستا به ظرفیت 6 هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز و همچنین طرح نمک زدایی ( آب شیرین کن ) شهرهای سعدآباد و آبپخش و نه  روستای مسیر به ظرفیت 8 هزار و 500 متر مکعب در روز گرفته و بلافاصله مقدمات لازم برای انتخاب سرمایه گذار فراهم شده است گفت: اجرای این طرح ها به زودی آغاز می شود.

پوریوسفی افزود: براساس برنامه‌ریزی باید تا سال 1404 برای تامین آب آشامیدنی مردم استان بوشهر روزانه 187 هزار متر مکعب آب از آب شیرین‌کن‌ها تولید شود.

وی  با بیان اینکه اکنون 5  درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از آب شیرین‌کن تولید می‌شود گفت: این میزان  تا سال 1404 باید به 40 درصد افزایش یابد.

این مسئول در پایان بیان کرد: افزایش میزان تامین آب از سد کوثر و پایداری منبع تامین آب چشمه ساسان کازرون از جمله اقدامات پیش بینی شده برای تامین کم آبی موجود در استان بوشهر است که با روند خوبی در دست اجراست.

انتهای پیام/

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان