1397/5/3 :: 8:49
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

رکود و بی انگیزگی دستاورد مدیران بازنشسته

رکود و بی انگیزگی دستاورد مدیران بازنشسته

استفاده از مدیران بازنشسته سبب بی انگیزگی جوانان توانا و تحصیل کرده می شود و دستگاه های اجرایی را با رکود مواجه می کند.

به گزارش سپاس؛ تصویب ماده واحده طرح منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی امیدهای تازه ای را بکارگیری نیروهای جوان در پست های مدیریتی کشور ایجاد کرده و هر چند که در گذشته نیز تلاش هایی برای جایگزینی مدیران بازنشسته شاغل ایجاد کرده است و با مقاومت هایی نیز روبرو شده است اما در هر مرحله بخشی از مدیران بازنشسته شاغل میزهای خود را به جوانان واگذار کرده اند.

در اخبار منتشر شده پیرامون مصوبه مجلس به نقل از یکی از نمایندگان مردم 17 استاندار، 80 معاون استاندار و 1200 مدیر بازنشسته باید از مدیریت کنار بروند و این بار نیز دایره استثناهای در نظر گرفته شده تنگ تر و راه برای فرار از آن سخت تر شده است.

مباحث مختلفی که پیرامون آسیب های استفاده از بازنشستگان در پست های مدیریتی که در سالیان اخیر مطرح شده است عزم و خواست عمومی را برای رسیدگی به این موضوع را خواستار شده است. بی انگیزگی جوان توانا و تحصیل کرده مهمترین آسیب مدیران بازنشسته شاغل است و خروج نخبگان از کشور ارتباط مستقیم با این موضوع دارد.

در شرایط ویژه کشور که نیازمند مدیران جهادی با توان فعالیت زیاد و خلاقانه دارد قطعا یک مدیر پیر و فرسوده نمی تواند تحرک و انرژی لازم را برای فعالیت داشته باشند و نمی توانند خود را با شرایط و نیازهای کشور تطبیق دهند.

هر چند که در استان بوشهر آمار دقیقی از مدیران بازنشسته شاغل در دسترس نیست اما در سال های اخیر جوانان زیادی در سمت های مدیریتی کشور مشغول بکار شده اند. موضوع بازنشستگی و جایگزینی مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر از خبرهای داغ این موضوع در استان بوشهر بود که حواشی زیادی را رقم زد و در نهایت با جایگزینی مدیری جوان خاتمه یافت و به نقل از برخی مطالب منتشر شده در فضای رسانه ای مدیرکل هواشناسی استان بوشهر نیز از مدیران بازنشسته شاغل است که در ماه های آتی با انتخاب یک گزینه متخصص مسئولیت خود را واگذار می کند.

یکی از افراد تحصیل کرده بوشهری در گفتگو با خبرنگار سپاس گفت: استفاده از بازنشستگان برای مدیریت سمی است که چالش برای کشور ایجاد می کند و برخی استدلال های که درباره تجربه و تخصص انها گفته می شود درست است اما باید از توان کافی ارائه تجربیات خود داشته باشد و جایگاه مشاوره برای آنان است.

 این جوان بوشهری گفت: عدم انعطاف و توانایی کافی برای ارتباط موثر با کارمندان از دیگر مشکلات بکارگیری مدیران بازشسته است.

یکی از جوانان بیکار در گفتگو با سپاس نیز گفت: تاکنون برای کار به ارگان های مختلف مراجعه کرده ام اما نتیجه ای نگرفتم و اما موضوعی ناراحت کننده از این موضوع که ببنیم افراد بازنشسته هنوز مشغول بکار هستند نیست.

یکی دیگر از افراد شاغل در یکی از ادارات بوشهر به خبرنگار سپاس گفت: بدون در نظر گرفته موارد خاص معمولا مدیران بازنشسته تمایلی برای واگذاری مسئولیت ندارند و مقاومت می کنند. نکته ای که باید دقت شود بکارگیری افراد شایسته برای این مدیران است.

وی گفت: در حالی که فضای رسانه ای استان بوشهر شاهد فعالیت افراد جوان است و تحولی در فضای رسانه ای ایجاد و نقش زیادی در تحقق خواسته ها و مطالبات مردمی داشته و اگر در این فضا افراد مسن و بازنشسته حضور داشتند این پویایی در فضای رسانه ای استان بوشهر ایجاد نمیشد.

انتهای پیام/

 

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان