1397/5/1 :: 8:54
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر

نارضایتی کشاورزان بوشهری از کیفیت خدمات پس از فروش محصولات

نارضایتی کشاورزان بوشهری از کیفیت خدمات پس از فروش محصولات

کشاورزی به عنوان مهمترین بخشی که در امنیت غذایی ملت‎ها نقش مهمی را ایفا می‎کند همواره مورد توجه و حمایت دولت‎ها در سراسر جهان قرار می‎گیرد.

به گزارش سپاس؛ در حالیکه مسوولان جهاد کشاورزی بوشهر از پیشروی مکانیزاسیون در بخش کشاورزی استان تنها با تکیه به اعداد و ارقام خبر میدهند اما اکثر کشاورزانی که از ادوات داخلی استفاده میکنند از کیفیت و خدمات پس از فروش این محصولات ناراضی هستند.

کشاورزی به عنوان مهمترین بخشی که در امنیت غذایی ملتها نقش مهمی را ایفا میکند همواره مورد توجه و حمایت دولتها در سراسر جهان قرار میگیرد.

با افزایش روز افزون جمعیت و نیاز برای تأمین غذا و از سویی محدود بودن اراضی برای کشت محصولات، یکی از راهکارهایی که میتواند موجب افزایش بهرهوری و عملکرد محصولات در سطح شود مکانیزاسیون کشاورزی و استفاده از ادوات مناسب برای این فعالیت است.

 در سالهای اخیر کشورهای توسعه یافته جهان در بحث مکانیزاسیون پیشرفتهای چشمگیری داشتند و به واسطه این پیشرفت علاوه بر تأمین مواد غذایی کشور خود به عنوان بزرگترین بازار صادر کننده مواد غذایی به کشورهای جهان سوم و در حال توسعه تبدیل شدند و از این محل درآمد قابل توجهی عاید آنها میشود.

 با این وجود در سالهای اخیر به دلیل افزایش تحریمها، بخشهای مختلف کشور و البته بخش کشاورزی از قافله توسعه و مکانیزاسیون عقب افتاد آمارها حاکی از آن است که میانگین عمر ادوات کشاورزی در کشور فاصله بسیار زیادی با کشورهای توسعه یافته دارد

در این میان عمر ادوات کشاورزی در استان بوشهر نسبت به سالهای قبل خود وضعیت اسفناکتری را یدک میکشد در حالیکه میانگین عمر ادوات کشاورزی در کشورهای توسعه یافته بین پنج تا هفت سال میباشد این عدد در کشور ما به هفت تا ۱۰ سال و در بوشهر به ده تا ۱۳ سال میرسد و عمر نیمی از ادوات کشاورزی در بوشهر به مرز ۲۰ سال نیز میرسد.

با وجود افزایش تحریمها، کاهش واردات ادوات خارجی و از سویی تقاضای کشاورزان برای استفاده از ادوات مناسب موجب شد تا بخش اعظمی از نیاز کشاورزان توسط تولیدکنندگان داخلی تأمین شود.

در همین رابطه رئیس جهاد کشاورزی در یکی از شهری استان بوشهر با بیان اینکه افزایش تحریمها در سالهای اخیر موجب عقب افتادگی در بخش کشاورزی کشور شد، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه موجب عقب ماندن از تکنولوژی روز دنیا در کشورمان شد در حال حاضر که تمایل به روز کردن بخش کشاورزی داریم اما این امر برای ما امکان پذیر نیست بنابراین باید به ناچار به تولید ادوات داخلی اکتفا کرد.

وی تصریح کرد: در شرایط تحریم، عقب ماندن از تکنولوژی و عدم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مجبور هستیم با همین ادوات تولید داخلی که از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند بسازیم چرا که تولید این ادوات توسط یک شرکت به صورت انحصاری میباشد و کشاورز مجبور به تهیه ادوات خود از همین تولیدات است.

این مسئول ادامه داد: باید نظارتها بر تولیدات داخلی بیشتر و استانداردها نیز لحاظ شود کشاورزان برای خرید ادوات کشاورزی با هزاران مشکل و دغدغه پول تهیه میکنند اما در نهایت ادواتی که از کیفیت لازم برخوردار نیست خریداری میشود.

انتهای پیام/

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان