1397/5/1 :: 8:2
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
در واکنش به کامبیز کشاورز نویسنده دشتستانی

خدایا کمک کن تا جز حقیقت نگویم و ننویسم

خدایا کمک کن تا جز حقیقت نگویم و ننویسم

ینکه کامبیز از کسی خط می گیرد و شانتاژ می شود را کاری ندارم و چنین ادعایی هم ندارم چون بی اطلاعم در این ارتباط اما بدون شک کامبیز احساسی عمل کرد و سوار بر موج ایجاد شده رفتار کرد و سخن گفت و نه از روی آگاهی.

به گزارش سپاس؛ از دیروز تا الان که متاسفانه در فضای مجازی بحثِ دلیل لغو جشن هزارگان اتحاد جنوب پیش آمد، بحثی که قطعاً و یقیناً هدایت شده و از پیش طراحی شده بود توسط یک جریان خاص و عده ای که خواسته و ناخواسته دامن زدند و کمک کردند تا عزیزان به خواسته هایشان که همانا مهلتب کردن فضا و ضربه زدن به اتحاد جنوب و شخص حاج اکبر صابری بود، برسند و دوستمون کامبیز کشاورز ناخواسته و سوار بر موج احساسات و جو به وجود آمده توسط عده ای همیشه مخالف و مغرض، بر زمین و زمان تاخت و بدون دلیل و مدرک اتحاد جنوب، شخص حاج اکبر صابری و در ادامه برادر عزیز تر از جانم شاکر شکیبای عزیزم را متهم کرد و ناصواب مورد بی رحمانه ترین انتقادات که نه، تخریب ها واقع نمود صبر نمودم تا فضا آرام تر شود و خشم ها فروکش، چون معتقدم در اون فضای پر از خشم و تهمت و افترا صحبت کردن از سر عقل نیست و صرفاً از سر خشم و عصبانیت خواهد بود، هیجان و خشمی که بعدها فقط و فقط پیشمانی است و یک عمر عذاب وجدانِ بی سود.

در این لحظه، سخنی دارم با اوناییکه اتحاد جنوب، جشن هزارگان اتحاد و در نهایت دلیل به تعویق افتادن این جشن را زیر سوال بردند و انتقاد کردند و خیلی جاها تخریب، روی سخنم اینجا با کامبیز کشاورز نیست و کلی عرض می کنم.

انتقادها را باید با جان و دل خریدار بود و تخریب را محکوم و تخریب گر را سرزنش.

بدون شک اتحاد جنوب چه خوب چه بد شناسنامه رسانه ای دشتستان که نه، تمام استان بوشهر هست، رسانه ای که بیش از بیست سال دوام آورده و مانده و قطعاً این ماندگاری بدون مردمی بودن و مقبول اکثریت جامعه بودن امکان پذیر نیست، ماندگاری را با پول و زر و زور نمی توان خرید، پس اینکه انگ نامردمی بودن به اتحاد بزنیم، گناهی ناصواب و نابخشودنی بوده و ادعایی از سر جهل و کینه است.

اینکه چرا و به چه دلیلی جشن هزارگان به تعویق افتاد هم، نیازی به این همه هجمه و سروصدا ندارد، ماها عادت کرده ایم به اصل را کنار گذاشتن و حاشیه را گرفتن.

جشنی قرار بوده برگزار شود حال متولی آن تصمیم گرفته برای همراهی با مردم تشنه دشتستان آن را به تعویق بیاندازد، این موضوع نیاز به دروغ ساختن دارد؟

اتحاد جنوب هم قطعاً کامل نیست و مثل هر رسانه ی دیگری نواقصی دارد و حتی شاید گهگاه راهش را کج رفته باشد، این طبیعیست، مهم این است که مدیر مسئول این رسانه بارها گفته من آماده ام رودررو انتقادها را بشنوم و در صورت نیاز اصلاح نمایم کاستی ها را، پس چه نیاز و اصراری هست که در یک فضای پر از خشم حرفمان را به تندی بزنیم؟ باور کنید این گونه انتقاد کردن سودی که ندارد گاهاً نتیجه معکوس هم خواهد داشت.

و اما بعد...
سخنی کوتاه دارم با کامبیز کشاورز
کامبیز کشاورز دوست ماست و مورد احترام
اینکه کامبیز از کسی خط می گیرد و شانتاژ می شود را کاری ندارم و چنین ادعایی هم ندارم چون بی اطلاعم در این ارتباط اما بدون شک کامبیز احساسی عمل کرد و سوار بر موج ایجاد شده رفتار کرد و سخن گفت و نه از روی آگاهی.

کامبیز جان
اوج اشتباه جنابعالی زمانی بود که از شاکر شکیبا سوال کردی که تو چقدر پول گرفته ای برای این همراهی با جشن اتحاد؟

برادر من، بذار خدمتت عرض کنم
اول این که، هر کس شاکر شکیبا را نشناسد من خوب می شناسم این مرد را، شاکر شکیبا را از بیست و پنج سال پیش می شناسم، این انسان اگر قرار بود پولی بگیرد برای همراهی و کمک به این گونه مراسمات فرهنگی، قطعاً الان خیلی خیلی جلوتر بود از لحاظ مالی، شاکر شکیبا اگر آبرویی دارد که دارد، بخاطر صداقتش هست، شاکر شکیبا اگر محبوبیتی دارد که دارد، بخاطر یکرنگی و روراست بودنش هست، هر چند شاکر شکیبا نیاز به تعریف و تأیید امثال بنده ندارد اما قسم می خورم که چیزی اضافه بر حقیقت نگفتم در این لحظه.

در ثانی شاکر شکیبا یک هنرمند است، هنرمند هم نان هنرش را می خورد، گیریم که برای طراحی پوسترها و بنرهای جشن، ساخت فیلم مستند و تیزرهای این جشن و... پولی گرفته باشد که نگرفته، آیا این اشکالی دارد؟

هر چند هر کس نداند و درجریان نباشد من آگاهم که همراهی وی با اتحاد جنوب از سر اخلاص و ارادت به شخص حاج اکبر صابری و محمدرضا صابری بوده و ریالی نگرفته و نخواهد گرفت.
نمی گویم به شاکر عزیزم تعصب ندارم، که خیلی هم دارم، توهین به شاکر را توهین به خود می دانم چون شاکر، بهترین است برای من و پاره تنم، کوچکترین توهین به ایشان را برنمی تابم اما در این لحظه قسم می خورم که احساسات، ذره ای در اظهاراتم تاثیری ندارد.

کامبیز جان قلم دست بگیر، بنویس، انتقاد کن، فریاد بزن، اما به جا و به موقع و مهم تر از همه با علم و آگاهی کامل و بدون احساسات.

و در آخر...
سخنی از سر دلسوزی با عزیزانی که همیشه سعی در تخریب و کوچک نشان دادن داشته های دشتستان دارند بدانید دشمنی با امثال اتحاد جنوب که سرآمد رسانه های استان بوشهر است و افتخار دشتستان، چیزی جز به عقب راندن و پسرفت دشتستان نخواهد داشت کما اینکه در ادوار گذشته هم چنین کردیم و اکنون دود این تخریب ها در چشمان خودمان می رود و این است حال و روزمان.
قدر داشته هایمان را بدانیم.

*سی ام تیرماه سال ۱۳۹۷ - قاسم پاکدل*

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان