نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها خبر داد:

امهال وام های کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها از دستور هیئت وزیران به بانک های عامل جهت بهره مندی کشاورزان خسارت دیده از امهال تسهیلات خبر داد.

به گزارش سپاس؛ سید علی اکبرفاطمی با بیان اینکه شغل بسیاری از مردم استان بوشهر کشاورزی است گفت: بسیاری از کشاورزان به خصوص در شهرستان های دشتی، دیر، کنگان، جم و عسلویه در سال های گذشته به دلیل حوادث غیرمترقبه از جمله خشکسالی و سرمازدگی زیان دیده اند که توان مالی لازم جهت ایفای تعهدات تسهیلاتی خود به بانک های عامل را ندارند.

وی با اشاره به حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان ها و پیگیری این موضوع از سوی نمایندگان شورای عالی استان ها خبرداد و اظهار داشت: پس از ارائه مشکلات کشاورزان در حضور آقای جهانگیری، این موضوع از طریق نهاد ریاست جمهوری به طور جد پیگیری گردید که منجر به تصویب نامه هیئت وزیران و ابلاغ به بانک های عامل گردیده است.

فاطمی افزود: بر اساس این تصویب نامه، بانک های عامل موظف شدند، مانده بدهی، اصل سود و جرائم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه (از جمله سرمازدگی و خشکسالی) سر رسید شده تا تاریخ ابلاغ تصویب نامه را به مدت ۲ سال امهال نمایند.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها با اشاره به زیان های قطع برق نیز بیان کرد: قطع مکرر برق در تابستان امسال، محصولات کشاورزی و کشت های گلخانه ای را در استان بوشهر نابود می کند.

سید علی اکبر فاطمی افزود: یکی از کشت هایی که در حال حاضر در فضای گلخانه های استان بوشهر انجام می شود، کشت نشاء گوجه فرنگی است، که متاسفانه به دلیل حساسیت این کشت و نیاز به خنک بودن فضای گلخانه این روزها با قطع مکرر برق با خطر نابودی مواجه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برق در بسیاری از مناطق بوشهر از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ظهر قطع می شود و برخی مناطق دیگر هم برق از یک و نیم بعد از ظهر تا ساعت چهار عصر قطع می شود و این قطعی طولانی مدت برق به طور جدی به مزارع گلخانه ای این استان خسارت های جبران ناپذیر وارد می کند.

فاطمی گفت: به طور متوسط در هر شهر استان بوشهر ۵۰ گلخانه فعال است و در مجموع بیش از هزار و ۵۰۰ گلخانه در سطح استان محصولات کشاورزی را در گلخانه کشت می کنند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با رویکرد توسعه شهرستان دشتی که با حضور استاندار، فرماندار شهرستان و سایر معاونین و مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، بیان کرد: اعضای شورای اسلامی شهرستان به عنوان بالاترین سطح شورایی، نه تنها باید در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان حضور داشته باشند بلکه باید دارای حق نظر و رای  باشند.

نماینده شورای استان بوشهر در شورای عالی استان ها اشتغال و بیکاری جوانان را یکی از مشکلات جدی شهرستان دشتی دانست و افزود: اما مشکلات دیگری مانند قطعی برق و آب نیز وجود دارد. بخش خصوصی همکاری خود را در کمک به تامین آب مردم کاکی قطع نموده است. مردم از قطعی زیاد آب گله مند هستند و وصل شدن سه ساعته آب نیز جوابگوی نیاز مردم نیست.

 رئیس شورای شهر کاکی وارد شدن چاه آب مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی به شبکه آب شهر را چاره کم کردن مشکلات آبی دانست و بیان کرد: احداث پل ارتباطی مسیر کاکی شیخیان یکی از مطالبات مردم بخش است. امیدواریم  قول اعتبار ۵ میلیارد استاندار محترم، در حد قول نباشد و تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه شهرداری ها آئینه تمام نمای خدمات دولت هستند، تصریح کرد: اما شهرداری ها برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان نیازمند اعتبار ویژه هستند.
منبع: سایت شورای عالی استان های کشور

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان