تقی‌زاده هشدار داد

بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان در سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: علاوه بر کمبود حدود هفت هزار و 200 معلم در آموزش و پرورش با کمبود حدود هشت هزار نفر نیروی خدماتی و اداری نیز در آموزش و پرورش مواجه هستیم.

به گزارش سپاس ،  محمد تقی‌زاده در شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (شنبه، ۳۰ تیرماه) در اداره‌کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: سال گذشته برای جبران کمبود معلم در استان نیروی حق‌التدریس جذب کردیم، در برخی کلاس‌ها یک معلم در طول روز در سه مدرسه تدریس می‌کرد. سال تحصیلی آینده، وضعیت ما بسیار بحرانی خواهد بود و هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم، مگر اینکه از طرف پایتخت، فکری برای خوزستان شود.

بنا بر این گزارش ایسنا، وی افزود: از نظر آمار دانش‌آموزی در کشور، خوزستان پس از تهران و خراسان رضوی از نظر کمی رتبه سوم کشور را در اختیار دارد اما نیروی انسانی ما از نظر کمی، رتبه پنجم را در کشور دارد. با این اعداد می‌توان دید که شاخص معلم نسبت به دانش‌آموز در خوزستان نسبت به سایر استان‌ها چگونه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کمبود حدود هفت هزار و ۲۰۰ معلم در سال تحصیلی جدید، گفت: در هفته با بیش از ۲۰۰ ساعت کمبود نیروی خدماتی و اداری در آموزش و پرورش مواجه هستیم. یعنی علاوه بر کمبود معلم در آموزش و پرورش، با کمبود حدود هشت هزار نفر نیروی خدماتی و اداری نیز در آموزش و پرورش مواجه هستیم.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان