مددجویان عسلویه به عتبات عالیات اعزام می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد شهرستان عسلویه گفت: در دهه کرامت تعداد ۴۰ تن از مددجویان شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد از شهرستان عسلویه به کربلای معلی اعزام می‌شوند.

سید علی حسینی توانمندسازی مددجویان را از مهم‌ترین برنامه کمیته امداد دانست و اظهار داشت: توانمندسازی، مهارت‌آموزی و کارآفرینی سه مؤلفه راهبردی برای ایجاد فرصت‌های شغلی مددجویان است.

وی نقش مهم توانمند سازی در ایجاد اشتغال و استقلال اقتصادی و معیشتی مددجویان را مورد اشاره قرار داد افزود: کوتاه شدن دوره کمک به مددجویان به عنوان یک ضرورت مورد توجه است که با روش‌های مختلف، خانواده نیازمند را به خودکفایی و استقلال اقتصادی و معیشتی رسانده می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان عسلویه از اعزام مددجویان به کربلا خبرداد و بیان کرد: در دهه کرامت تعداد 40 نفر از مددجویان شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد از شهرستان عسلویه به کربلای معلی اعزام می‌شوند.

حسینی افزود: با توجه به پیوند عمیق مردم شهرستان عسلویه به خاندان مطهر اهل‌بیت(ع) هرساله تعداد زیادی از مددجویان شیعه و اهل سنت مشتاقانه راهی سفرهای زیارتی می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: که به حول و قوه الهی تعداد 200 نفر از مدد جویان این نهاد طبق برنامه هماهنگ شده که بیشتر از اهل سنت هستند در دهه کرامت به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

رئیس کمیته امداد شهرستان عسلویه ضمن تقدیر از مجموعه سپاه، امام‌جمعه، فرماندار، خیران و برخی از شرکت‌های مستقر در عسلویه تصریح کرد: اعزام کاروان زیارتی شیعه و سنی سبب اتحاد، تحکیم وحدت و هم‌دلی بیشتر بین برادران شیعه و سنی در منطقه شده و این حرکت فرهنگی در تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 970 خانوار با 2 هزار و 350 نفر، تعداد 300 دانش‌آموز و 70 نفر دانشجو شیعه و سنی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی عسلویه قرار دارند.

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان