1397/4/21 :: 7:23
لینک خبر چاپ خبر ارسال خبر
به مناسبت روز حجاب و عفاف؛

بی توجهی مسئولین دلیل اصلی فاصله از حجاب اسلامی است

بی توجهی مسئولین دلیل اصلی فاصله از حجاب اسلامی است

بی توجهی مدیران به موضوع حجاب و عفاف اسلامی در دستگاه های اجرایی موجب ایجاد چالش های اجتماعی و معضلات خانوادگی بسیار زیادی شده است که بر اساس آمارهای رسمی میزان طلاق اجباری و طلاق های سفید در کشور تاسف بار است و شاید دلیل اصلی فاصله گرفتن از حجاب اسلامی است.

به گزارش سپاس؛ در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز 21 تیرماه به عنوان روز حجا ب و عفاف اسلامی نامگذاری و به ثبت رسیده است که در این به مدت یک هفته برنامه های با موضوع حجاب و عفاف در سطح ملی برگزار و بسیاری از شهروندان از آن بهره مند می شوند.

مبین شجاعی مقدم نوشت: امروز حجاب به یک امر بسیار مهم در جامعه کنونی تبدیل شده است که نه در روز حجاب و عفاف بلکه در بسیاری از روزهای سال و براساس مناسبت های خاص یکی از طرح هایی است که همچنان باید مورد بررسی و در برنامه ریزی های بلند مدت کشور مطرح و اجرایی شود.

با وجود اینکه جهادگران فرهنگی و دینی توانسته اند به خوبی فرهنگ ایثار و شهادت را به سراسر جهان و در خانه های همه مسلمانان منتقل کنند اما انگار صادرات فرهنگ به خوبی انجام اما در قبال واردات فرهنگ به شدت ضعیف عمل شده است.

حجاب موضوعی است که در گذشته همه مردان و زنان نسبت به پوشش های اسلامی تاکید داشتند و رعایت فاصله با فرهنگ غرب به شدت احساس می شده است، اما امروز در کوچه و بازار زنان و دخترانی دیده می شود که از فرهنگ اصیل ایرانی فاصله و کاملا با پوشش های غیر اسلامی و 100 درصد غرب گرایانه در جامعه حضور پیدا می کنند.

این نمایش غرب زدگی در جوامع اسلامی جای بسی تاسف برای متولین فرهنگ بخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راس آن رئیس قوه مجریه که امورات اجرایی کشور با بیش از 10 وزارت خانه به عهده دارد که باید طرح های حجاب و عفاف را جدی گرفته و در ادارات دولتی رعایت شود.

بی توجهی مدیران به موضوع حجاب و عفاف اسلامی در دستگاه های اجرایی موجب ایجاد چالش های اجتماعی و معظلات خانوادگی بسیار زیادی شده است که بر اساس آمارهای رسمی میزان طلاق اجباری و طلاق های سفید در کشور تاسف بار است و شاید دلیل اصلی فاصله گرفتن از حجاب اسلامی است.

یکی از مهمترین راه کارهایی که می تواند کاهش معضلات اجتماعی در پی داشته باشد تاکید بر حجاب اسلامی در دستگاه های دولتی، مراکز آموزشی، دفاتر رسمی و در محل تجمعات عمومی است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

حال با این وجود باید منتظر ماند که مسئولین امر برای جلوگیری از فرهنگ غرب زده در خانواده های اصیل ایرانی چه تدبیری اندیشه می کنند./انتهای پیام

ثبت نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط "مدیریت سپاس" در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • نظرات

    هیچ نظری در مورد این خبر تاکنون ثبت نشده است.

    آخرین اخبار استان